Narlıdere Ariston Servisi

Çamaşır makineleri bakım yapılmadığında farklı sebeplerle çeşitli arızalar çıkartır. Narlıdere Ariston Servisi 0232 224 84 75 numaralı telefonu arayarak bir çok sorun bildiren müşterilerimiz bulunmaktadır. Bunların önlenmesi için düzenli olarak bakım yaptırılması yeterlidir. Bakım işlemleri çamaşır makinesinin elektrik sistemlerinin kontrolü, hortumların filtrelerin temizlenmesi, su kanallarının kontrolü,  makinenin parçalarının kontrolü, genel temizlik gibi işlemleri içerir. Tüm bu işlemlerin makinenin ömrünü uzatacağı gibi aynı zamanda bu süre içinde verimli çalıştırır. Verimli çalışan her beyaz eşya enerji tasarrufu sağlar. Bu da ekonomik olarak kar elde ettirir.

Narlıdere Ariston Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır makinesi tamiri çamaşır makinesi bakımı yapan İzmir beyaz eşya firmamız, uzman ekipleri ile eksiksiz şekilde servis hizmeti vermektedir. Kolay ve zahmetsiz şekilde beyaz eşya bakımı ve onarımı yaptırabileceğiniz firmamız, bu konuda İzmir’deki sayılı şirketlerden biridir. Kalite ve güveni elden bırakmadan en sağlıklı şekilde servis alabilmeniz için teknisyenlerimiz özenli bir çalışma yürütmektedir.

Titeme sorunu yaşayarak uzun süre makineyi kullanmanız halinde makinenin diğer parçaları da zarar görebilir.  Arızalı parçaların tespiti için işinde profesyonel kişilerden destek almanız sorunları kısa sürede çözmenizi sağlar. İzmir Narlıdere Ariston beyaz eşya servisi olarak sizlere uygun fiyata destek sağlıyoruz. Firmamız çamaşır makinesinin, yeni teknoloji ürünleri de dahil olmak üzere tüm mekanizmalarına hakim teknisyenler ile çalışmaktır. Bu sayede sonuç odaklı çalışarak en kısa sürede makineyi tekrar çalışır hale getirmekteyiz.

Narlıdere Ariston Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık makinelerinin sesli çalışması ya da bulaşıkları temiz yıkamamasının nedenleri değişiklik gösterir. Sorun makine parçalarından kaynaklanabileceği gibi kullanıcının yanlış uygulamalar ile cihazı çalıştırılmasının etkisi de olabilir. Bu nedenle bulaşık makinesi tamiri için narlıdere ariston servisi çağırmadan cihazı uygun şartlar altında kullandığınızdan emin olun. Böylece servis süresinde harcanacak zamanı tekrar kazanabilirsiniz.

İlk olarak hangi ürünlerin bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olduğunu belirleyin. Her mutfak eşyası bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır. Özellikle bu konu tencereler için geçerlidir. Tencereler bulaşık makinesinde fazla yer kaplayan, yapısı itibari ile de makinenin zarar verebileceği eşyalardan biridir. Eski tip bir makineniz varsa pahalı tencereleri elde yıkamayı düşünebilirsiniz. Ancak makinede yıkanabilecek tencereleri gönül rahatlığı ile makinede yıkayabilirsiniz.

Ariston Servisi Narlıdere

Sık yapılan yanlışlardan biri bulaşıkları üst üste koymaktır. Bulaşıkların üst üste yerleştirince birbirini kapatan eşyalar nedeni ile su tam olarak buraya gelmez. Ayrıca yıkamak için kullandığınız deterjan ve solüsyonlar da bu yüzeyler ile temasa edemez. Yığarak bulaşıkları yerleştirmenin diğer bir dezavantajı ise dengesizlik oluşacağı için çalışmanın etkisi ile yerlerinden oynayabilecek olmasıdır. Yerinden oynayan bulaşıklar çatlayabilir veya kırılabilir. Peki, bulaşıklar nasıl yerleştirilmelidir? izmir ariston servisi çağırmadan neler yapılabilir?

Öncelikle güvenli şekilde bu işlemleri yapmaya çalışın. Bunun için bıçakları ilk başta yerlerine koymayın. Diğer bulaşıkları yerleştirirken bıçakların ağzına eliniz temas edebilir ve kesiklere yol açabilir. Bu nedenle bıçakları en son yerleştirmek daha doğrudur. İlk başta koyduysanız, en azından ağzını aşağıya gelecek şekilde çevirin.

Sık yapılan yanlışlardan biri de cam bulaşıkları birbirine temas edecek şekilde, dip dibe koymaktır. Makine çalıştığında temas halinde olan camlar, birbiriniz çizerek zarar verir. Bu nedenle aralarında en az bir parçalık boş yer alması çiziklerin oluşmasını engeller.

Bulaşık makineniz yeni olsa da kristal bardakları koymayın. Makine ne kadar kaliteli olursa olsun kristal bardaklar makine ile yıkandığında çizilebilir veya üzerinde kireç lekesi kalabilir.

Bulaşıkları düzgün yerleştiriyorum, kaliteli deterjan tabletleri kullanıyorum ama bulaşıklar temiz çıkmıyor diyorsanız 0232 224 84 75 narlıdere ariston servisi ile görüşerek sorunlarınızı uzmanların yardımı ile zahmete girmeden halledebilirsiniz

Narlıdere Ariston Servis Telefonu

Çamaşır makinesinde titreme sorunu Narlıdere Ariston Servisi olarak sizlerden aldığımız şikayetlerin başındadır. Bu sorun çoğu müşterimizin makinesinde görülen, makinenin iç parçalarına bağlı olarak gelişen bir problemdir.

Bunun dışında makinenin iç parçalarında arıza olması da titremeye yol açar. Makinelerde bulunan iki amortisör, makine çalışırken titremesini engeller. Bunlardan herhangi birinin bile arızalı olması makineyi titretir. Yapılacak kontrollerde arızalı amortisör tespit edilerek öncelikle onarılabiliyorsa onarılır. Onarılmayacak kadar arızalı ise değiştirilerek sorun çözülür.

Diğer bir titreme nedeni de çamaşır makinelerindeki motor ve kazan kasnağının birleşiminde bulunan kayışın esnemesidir. Esneyen bu kasnak sallanmaya başlar. Sallandıkça makineyi de titretir. Bu parçanın değişmesi halinde sorun ortadan kalkar. İzmir’in en güvenilir Ariston servisi olan izservis’i 0232 224 84 75 telefon numarasını tuşlayarak arayabilir tüm bu işlemleri uzmanlarımıza yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir