Kemalpaşa Ariston Servisi

İzmir Kemalpaşa Ariston Servisi telefon numarası olan 0232 224 84 75 numaralı hattı arayarak, İzmir’de Ariston veya yan markası olan Hotpoint marka beyaz eşyalarınız için servis hizmeti alabilirsiniz. Beyaz eşya arıza türlerine geçecek olursak. Örneğin Süpürgeler normal çalışmaya devam ederken aniden kirleri ve tozları çekmemeye başlayabilir. Bunun birden fazla nedeni olmakla birlikte en büyük etkenler temizlenen yüzeyin süpürgeye uygun olmamadır.

İzmir Ariston Beyaz Eşya Servisi

Temizlenen yüzeyin süpürgeye uygun olduğunu test etmek için süpürgenizi farklı zeminlerde de kullanın. Eğer burada temizleme konusunda sorun çıkarmıyorsa muhtemelen bir önce zemin süpürge ile temizlemeye uygun değildir. Yeni dönemde üretilen süpürgelerde farklı başlıklar kullanılabilmektedir. Bu başlıkların bazıları, farklı yüzeylerde oldukça etkiliyken tersi durumda ise etkisiz kalabilmektedir. Böyle bir elektrikli süpürgeniz varsa Kemalpaşa Ariston Servisine ihtiyaç duymadan önce başlığını değiştirin ve o şekilde o zemini süpürmeyi deneyin.

Kemalpaşa Ariston servisi
Kemalpaşa Ariston servisi

Süpürmeme sorunun diğer bir sebebi boruların tıkanmasıdır. Boruların tıkanmasına neden olabilecek bir maddeyi süpürge içine çektiğinizde, torbaya ulaşamadan borularda kalabilir. Bu da süpürgenin çekmemesine yol açar. Boruyu çıkartarak kontrol edin tıkanıklık varsa o maddeyi çıkartın. Bu tip problemler ile karşılaşmamak için büyük cisimleri süpürmeden önce elinizle toplayın.

Süpürge başlığının temiz olması önemlidir. Süpürme işlemlerine bağlı olarak süpürge başlığına yapışan kıl ve tüyler buranın ağzının tıkanmasına neden olabilir. Buraya yapışan kılları ve tüyleri aldıktan sonra süpürmeye devam edin. Torbayı kontrol edin. Filtreler ile birlikte torbalar tıkandıysa yine süpürge süpürmeyebilir.

Kemalpaşa Ariston Servisi

Çamaşır ve bulaşık makineleri su ve elektrikten beslenen, kaynağını bu iki enerjiden alan beyaz eşyalardır. Her ikisinin de çalışması için bu iki kaynağın cihaza bağlı olması ve enerji aktarımının tam olarak yapılması gerekir. Çamaşır makineleri ya da bulaşık makineleri arızaları için Kemalpaşa Ariston servisini çağırıp cihazlarınızı tamir ettirebilirsiniz. Ancak servis çağırmadan önce belirttiğimiz iki ana kaynağın bağlı olduğundan emin olun. Makinelerinizin ışığı yanmıyorsa elektrik almıyor olabilir. Bu fiş ya da daireden kaynaklanabileceği gibi cihazın ana kartından da kaynaklanabilir. Elektrik bağlantısının olduğundan eminseniz ve makineleriniz çalışmıyorsa o zaman servis çağırabilirsiniz. Bu şekilde eğer elektronik bir arıza varsa sağlığınızı da tehlikeye atmadan makinelerinizdeki arızayı ekiplere tamir ettirebilirsiniz.

Kemalpaşa Ariston Servisi Telefonu

Diğer bir etken olarak süpürgelere geçecek olursak süpürgenin düşük güçte çalıştırılmasıdır. Bazı süpürgelerin üstünde çekiş gücünü ayarlamayı sağlayan kademeli ayarlar bulunmaktadır. Eğer düşük bir güç ile çalıştırıyorsanız, bu ayarı son kademeye getirerek süpürmeyi deneyin. Güç dışında süpürgenin halı ve zemin modlarının doğru olduğuna dikkat edin. Zeminleri süpürürken zemin kısmını açın, halı kısmını süpürürken halı bölümünü açık hale getirin.

Hem süpürme işlemi yapamıyor hem de cihazdan koku geliyorsa motor arızası yaşıyor olabilirsiniz. Kemalpaşa Ariston servisi çağırın veya süpürgenizi götürebiliyorsanız bir süpürge tamircisine götürün.

İzmir Ariston servisi numarası 0232 224 84 75 ‘ten bizim ile birlikte süpürgenizin tamirini yaptırabilirsiniz. Ayrıca yırtılan ve ömrünü tamamlamış filtreleriniz için bizden filtre alabilir ve uzmanlarımız yardımı ile süpürgenize yeni filtre takabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir