Balçova Ariston Servisi

Çamaşır makinesinin altından su gelmesi etrafın kirlenmesine neden olur. Çamaşırlarınız yıkanmadığı gibi aynı zaman bir de etrafı temizlemek zorunda kalırsınız. Can sıkıcı arızalardan biridir ve çözümünün yapılması için birkaç işlem yapılması gerekir. Bu tür sorunlara önelm alınmadığında daha da büyür. Arızanın büyümesi ile karşılaşılacak İzmir Ariston çamaşır makinesi tamiri ücreti de artar. Peki, çamaşır makinesi su akıtıyorsa ne yapılabilir? Beyaz eşya servisi çağırmadan da sorun çözülebilir mi?

Makine su akıtıyorsa servis çağırmadan yapabileceğiniz birkaç uygulama vardır. Bunları uyguladıktan sonra sonuç alamazsanız balçova ariston servisi çağırmanız gerekir. İzmir’de yaşıyorsanız Ariston çamaşır makineleri için 0232 224 84 75 ‘i arayabilirsiniz.

Balçova Ariston Servisi

Makineden akan suyun nedeni birden fazla noktadaki aksaklıklar olabilir. Bu noktaların kontrolünü sıra ile yaparak kendiniz de su akmasını engelleyebilirsiniz.

Çamaşır makinesinin arka bölümünde su giriş ve çıkışını sağlayan hortumlar vardır. Su buradan akıyorsa bağlantı yerleri gevşemiş olabilir. Elinizle kontrol edin. Hortum çok fazla sallanıyor ve yerinden çıkacak gibi hareket ediyorsa elinizle çevirerek sıkılaştırın.  Bu işlemleri yaparken makinenin elektrik ile olan bağlantısını kesmeyi unutmayın. Bu kendi can sağlığınız için son derece önemlidir. Makinede bir kaçak varsa ıslanan eliniz ile dokunmak sağlığınız açısından olumsuz bir tablo oluşturabilir.

Su gelmesi muhtemel diğer bir noktada kirli suyu boşaltan hortumdur. Genelde tırtıklı olan hortum atık suların makineden uzaklaştırılması için kullanılır. Çamaşırlarda sıkışan para, düğme gibi maddeler bu hortumların tıkanmasına sebep olur. Dikkatlice çıkararak tıkanıklığı açın. Sonrasında makineyi çalıştırarak aynı sorunun yaşanmadığından emin olun. Hala su akıtıyorsa İzmir ariston beyaz eşya servisini çağırın ve kontrol ettirin.

Balçova Ariston Servis Telefonu

Diğer bir neden de çok fazla deterjan koymaktır. Deterjanı fazla koymak çamaşırların daha temiz yıkanmasını sağlamaz. Çamaşırların yıkanması için yeterli olacak deterjan miktarını makine otomatik olarak ayarlar. Bu nedenle makinenizin haznesini taşırmadan uygun miktarda deterjan ekleyin.

Hangi çamaşır türünde ne kadar deterjan kullanacağınız ise kullanma kılavuzunda yazmaktadır. Buradan inceleyerek ne kadar toz deterjan kullanmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir