ECA Servisi

Urla ECA Servisi

Kombiler çalıştıklarında bazı sesler çıkabilir. Sistemin devreye girmesi, suyun dolaşım sesi, kombinin fan sesi, gazın dolaşım sesi duyulabilecek seslerden birkaçıdır. Bunlar normaldir ve her kombide görülür. Şiddeti düşüktür ve rahatsız edici değildir. Kombiden bu gibi sesler geliyorsa endişe etmenize gerek yok. Özellikle yeni kombi alanlar, kombilerinden duydukları bu sesler karşısında Urla ECA kombi servisi yetkilerine bu durumu bildirir. Fakat belirttiğimiz gibi bu sesler ile iligli endişe etmenize gerek yok.

Fakat bu sesler giderek artıyorsa, şiddeti yükseliyorsa, konuştuğunuzda sizin konuşma sesinizin üstüne çıkıyorsa bu kez kombide problem olabilir. Birkaç gün süre ile bu sesleri rahatsız edici seviyelerde duyarsanız Urla ECA Servisi ile görüşerek destek almanız gerekebilir.

Urla ECA Servisi
Urla ECA Servisi

Urla ECA Servisi

İzmir’de bu konuda danışabileceğiniz Urla ECA servisimiz, kombinizden gelen sesleri çözmeniz için size yardımcı olacaktır. Uzman teknisyenlerimiz adresinize gelerek fan, pompa motoru, filtreler ve sıcak su – gaz tesisatını kontrol ederek sorunun kaynağı belirleyecektir. Ardından servis araçlarından da yardım alarak kombiyi yerinde tamir edecektir.

Kombinin sesli çalışmasının nedenlerinden biri olan fan, kombinin temel çalışma prensiplerini yerine getirmesini sağlayan, cihazın önemli parçalarından biridir. Fan, kirlendiğinde, toz tuttuğunda veya yapraklarından bir tanesinde bile çatlak oluştuğunda ses çıkarır. Fanlardan ses gelmesinin bir numaraları nedeni ise kir ve tozlardır. Bu nedenle temizlenmesi ve yapışan kirlerin çıkartılması gerekir. Eğer periyodik bakım yaptırıyorsanız Urla ECA kombi servisi yetkilileri bakım işlemleri içinde fan temizliğini de yapacaktır.

Urla ECA Servis Telefonu

Kombilerden gelen sesin diğer bir nedeni pompadır. Pompalar, kombinin su devrini yapmasını sağlayan parçalardır. Bulunduğunuz konumdaki şebeke suyu kireçli ise pompada zaman içinde kireçlenme olur. Aynı zamanda yine şebeke suyunuz kumlu ve kirli ise bunlar pompaya yapışır ve üzerinde kalır. Pompa çalışma esnasında bunlar nedeni ile zorlanacağından sesler çıkartır.

Hem pompa hem de fanlardaki pislikler kombiye büyük arızalar çıkartabilecek sorunlar da oluşturur. Bu nedenle eğer yıllık bakımlarınızı yaptırmamışsanız İzmir ECA Servisi için 0232 224 84 75 ‘ten bize ulaşın ve kombi bakamını yaptırın.