Urla Buderus Servisi

Buderus Servisi

Urla Buderus Servisi olarak kombi servisi konusunda urla ve çevresi özelinde 10 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan izservis firmamız siz değerli müşterilerimize buderus marka kombiler için de her zaman destek vermeye hazırdır. Kombiler farklı teknolojik unsurların bir araya geldiği sistemlerdir. Bunlar son dönemde daha özellikli halde üretilen, tasarruf edilmesini sağlayan ve daha dayanıklı cihazlar olmuş ve kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunmuştur. Kombilerin aksamadan, sorunsuz şekilde petekleri ısıtması ve sıcak su vermesi için her parçasının arıza göstermemesi ve görevini yerine getirmesi gerekir.

Bu parçaladan biri de sensörlerdir. Sensörlerin farklı görevleri vardır ve her biri kombinin çalışması için gereklidir. Bazıları kombinin çalışmasını sağlarken bazıları ise kombiyi tehditlere karşı kouramak için sigorta görevini görür. Bu sensörlerden bir tanesi de dış hava sensörüdür.

Urla Buderus Servisi

Dış hava sensörü kombinin zarar görmemesi için herhangi bir terslik halinde devreye girer. Devreye girdiğinde kombi çalışmaz. Farklı kombi modellerinde çeşitli kombi arıza kodu uyarıları vererek dış hava sensörü uyarsı verir. Böyle bir durumda hemen Urla Buderus Servisi çağırmanız gerekmeyebilir. Belirttiğimiz gibi bu sensör günvelik amaçlıdır. Arızalanmaması halinde kombi bir süre sonra tekrar kendini çalıştırır.

Urla Buderus Kombi servisi
Urla Buderus Kombi servisi

Urla Buderus Servis Telefonu

Dış hava sensörü devreye girdiğinde ilk olarak hiçbir işlem yapmadan bekleyin; 5 dakika içinde kombi yeniden çalışır hale gelecektir. Eğer kombi çalışmazsa 5 dakika sonra kombiyi resetleyin. Resetleme işleminden sonra eğer sensör sağlamsa kombi açılacak ve çalışmaya devam edecektir. Ancak kombi hala açılmıyorsa dış hava sensörü arızalanmış olabilir. Açıldığında kapanmıyor olabilir. Bunlar için sizin yapabileceğiniz işlemler sınırlıdır en doğrusu 0232 224 84 75 ‘i arayarak Urla Buderus Servisi çağırmaktır.

İzmir Buderus Kombi servisi ekipleri ellerindeki servis araçları ile öncelikle kombinin iç sistemini inceler. Dış hava sensörünün hangi problemden dolayı devreye girdiğini tespit ederek ilk olarak bu sorunu çözer. Ardından sensör kapalı moda geçmiyorsa bu arızanın çözümü için işlemlere devam eder. Arızalı taraf sensör ise tamir edilir.

Bu işlemler basittir ve dakikalar içinde çözülür. Gelen ekiplerin tecrübesi ve bilgisine bağlı olarak bu süre iyice kısalır.