Ürkmez Vaillant Servisi

Vaillant Servisi

Petekler gereğinden fazla ısınıyorsa problem büyük ihtimal ile hatlardan kaynaklanıyordur. Hatların ayrışmaması, sıcak suyun tamamının peteklere gitmesine neden olacağından, bütün suyu alan petekler normalden çok daha fazla ısınır. Bu iyi gibi görünse de enerji kullanımı açısından sizin için bir kayıp oluşturacaktır. Bu nedenle petekler aşırı ısınıyor ise Ürkmez Vaillant Kombi Servisi çağırarak sorunun çözümü sağlamanız sonrasında doğal gaz faturalarında şok yaşamamanız için doğru bir hareket olacaktır.

Peteklerin aşırı ısınmasının diğer bir nedeni de radyatör sıcaklığıdır. Kaloriferler ısınının çok yüksek tutulması, peteklerin aşırı ısınmasına neden olur. Böyle bir şikayetiniz varsa, radyatörün ısı derecesini düşürerek kombiyi kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu uygulamayı yaparken doğru sonuçlar almak için dereceyi çok fazla aşağı çekmeyin. Normal kullanımınızın biraz altında deneyin.

Ürkmez Vaillant Servisi
Ürkmez Vaillant Servisi

Ürkmez Vaillant Servisi

Oda termostatını da böyle bir sorun yaşadığınızda kontrol etmelisiniz. Oda termostatı enerji tasarrufunda önemli bir katkı sağlasa da arızalandığınız kombiyi istediğiniz şekilde kullanmanıza engel olabilir. Arızalanması dışında ayarları da bozulmuşsa bunun düzeltilmesi gerekir. Düzeltme işleminden sonra petekleriniz hala çok ısınıyorsa Ürkmez Vaillant Servisi çağırın.

Peteklerin aşırı ısınması ciddi bir kombi arızasına işaret edebilir. En önemli sorunlardan biri kombideki elektrik kartının bozulmasıdır. Bu kart kombinin ısı seviyesini ayarlamada önemli bir rol oynar ve arızalandığında peteklerin çok fazla ısınmasına yol açar. Ekonomik açıdan olumsuz bir durum oluşturur. Uzmanlık gerektiren bir konu olduğundan 0232 224 84 75 ‘i arayın ve Ürkmez Vaillant Servisi hizmeti alın.

Ürkmez Vaillant Servis Telefonu

Peteklerin aşırı ısınmasının diğer bir nedeni de NTC arızasıdır. NTC sensörü bakımlar yapılmadığında arızalanır ve görevini yerine getiremez. Bunlar sonucunda peteklerin ısı seviyesi ayarlanamaz ve istediğiniz seviyede kombiyi kullanamamanıza neden olur.

Kalorifer ısı ayar düğmesi kırıldığında da bu tip problemler görülür. Kırık olan düğmenin değiştirilmesi gerekir. Aynı şekilde uzun süredir kullanılan kombilerde kalorifer ısı ayarı için kullanılan düğmenin boşa dönmesi durumu da yaşanabilir. Böyle bir durumda da ayarladığınız ısı seviyesi gördüğünüz rakama karşılık gelemeyebilir. Yine böyle bir durumda düğmenin değiştirilmesi gerekir.

bunu da inceleyebilirsiniz; İzmir Vaillant Servisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.