Torbalı Maktek Servisi

Maktek Servisi

Kombilerde bazı hatalar mekanik sistemlerden dolayı kaynaklanır. Bunların önüne geçmek için Torbalı Maktek Servisi çağırarak bakımları zamanında yaptırmanız yeterlidir. Bakımlar sayesinde parçalar kendini dış etkenlerden korur ve dış etkenlerin verdiği zararlardan etkilenmez. Biriken kir ve tozlar düzenli temizlendiği için kombi çalışırken zorlanmaz. Aynı şekilde biriken toz ve kirin alınması cihazların daha iyi performans vermesini sağlayacağı için parçalar aşınmaz.

Bakım çalışmalarında kombinin iç parçaları da sürekli sağlamlaştırılır. Zaman içinde bağlantıların gevşemesi parçaların sallanmasına neden olur. Bakım yaparken Torbalı Maktek kombi servisi ekipleri her parçanın bağlantısını kontrol edeceği için sallanan ve gevşeyen parçaları sağlamlaştırır.

Torbalı Maktek Servisi

Bazen arızalar ise elektronik devrelerde ve sistemlerde de görülebilir. Bu arızalar için genelde tamir işlemi yapılması gerekir. Bakım yaptırmak yine bu arızaların çıkmasını engellese de düşük gerilim sorunları gibi problemler ile kombilerin elektronik parçaları arızalanabilir.

Elektronik ana kart da bu gerilimlerden etkilenebilecek kombinin elektronik parçalarından biridir. Şebekeden gelen elektrikte voltaj dalgalanmaları sık görülüyorsa ana karta zarar verebilir. Zarar gören ana kartların onarılması ile kombiler yeniden kullanılabilir. Bu durumun önüne geçmek için regülatörler kullanılabilir.

Diğer bir sebep ise parçaların ömrünü tamamlamasıdır. Ömrünü parçalayan kombi parçaları kombinin tüm çalışma mekanizmasını etkiler. Böyle bir durumunda anakartlar da arızalanabilir. Bir kombinin kullanım süresi 15 yıl civarıdır. 15 yıldan sonra kombinin ilk parçaları yavaş yavaş ömrünü tamamlar ve arızalanmaya başlar. Bakım yaptırarak bu parçaların tespiti yapılabilir.

Torbalı Maktek Servis Telefonu

Ana kart bozulması durumunda ne olur? Kombinin anakartı arızalandığında ne gibi sorunlar görülür?

Kombilerin ana kartı arızalandığında kombilerde peteklerin ısınmaması, sıcak alınamama, peteklerin aşırı ısınması gibi belirtiler görülür. Bunların nedeni anakart üzerindeki parçaların yanlış çalışması, istenilen şekilde ısı dengesini ayarlayamaması nedeni ile olabilir. Bu tür belirtiler yaşıyorsanız İzmir Maktek Servisi Telefonu olan 0232 224 84 75 ‘i arayarak firmamızdan servis talep edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.