Torbalı Buderus Servisi

Torbalı Buderus servisi, kombi arza kodu alındığından ilk gidilmesi gereken çözüm yoludur. Servisler yaşadığınız problemi daha ustaca çözer. Çözülen problemler kısa sürede kendini göstermez.

Kombi arızaları elektriksel nedenlere dayandığında işlem yapmayın. Kendinize zarar verebilirsiniz. Yaptığınız yanlış işlemin sonucunu hemen almayabilirsiniz. Sonrasında düşük yaşanacak voltaj problemlerinde kombiniz yaptığınız yanlış işlemler nedeni ile arızalanır. Bu arızalar baştakine göre daha pahalı olabilir. Ayrıca bu gibi sorunlar da yine kendiniz zarar görebilirsiniz. Bu sebeple ilk arıza aldığınız anda kombinin içini açmayın ve Torbalı Buderus servisi çağırın.

Torbalı Buderus Servisi

Buderus Logamax Plus GB122 arıza kodu ve bu kodların çözümleri:

  1. Kod227: Sistemin ateşleme yapmadığını gösterir. Gaz kesik olduğunda bu uyarı alınır. Gaz olduğuna emin olun ve gaz varsa vanasını açık konuma getirin. Vanaları açtıktan sonra kombiyi en fazla üç defa resetleyin ve çalıştırmayı deneyin. Sorun devam ederse teknik servise danışın.
  2. Kod356: Besleme gerilimi düşük demektir. VAC seviyesinin 196 minimum olması gerekir. Teknik servisten yardım almanızı öneririz.
  3. KOD1017: Kombideki mevcut su basıncının yeterli olmadığı arızasıdır. İlk olarak gösterge üzerindeki değeri kontrol edin. Basıncın düşük olduğunu görürseniz kombiye su ilavesi yapın. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız 0232 224 84 75 ‘i arayın veya kılavuzu okuyun.
  4. KOD2971: Bu kod da kombinin çalışması için yeterli basınç seviyesinin altında oldu kodudur. Tesisatın havasını alın, sorun düzelmezse bir miktar su ilave etmeyi deneyin. Kombiyi resetleyerek tekrar çalıştırın.
  5. KOD2972: Şebeke gerilimi düşük olduğundan kombi açılmaz. İdeal gerilimin oluşturulması gerekir. İzmir Buderus servisi ile görüşme yapmanız ve yönlendirmeler ile sonuç almaya çalışmanız gerekir. İşlemler elektronik bilgisi gerektiren adımlara geçtiğinde ekipler adresinize gelir.

Torbalı Buderus Servis Telefonu

Yukarıda belirttiğimiz kombi arıza kodu ve hata kodu çözümü sadece Buderus Logamax Plus GB122 için geçerlidir. Bu kodlar Buderus’un diğer modellerinde farklı anlamlara gelebilir. Bu nedenle kodun kendi kombi modelinizde hangi arıza olduğundan emin değilseniz hiçbir şekilde kombi üzerinde uygulama yapmayın. Gerekirse güvenliğiniz için yetkili servis ile görüşün.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir