Torbalı Baymak Servisi

Kombiler ilk açıldığında bazı sesler çıkarır. Bu sesler sistemin çalışmaya başlamasına bağlı olarak duyulur ve bir arıza olduğunu göstermez. Bu seslerden biri de ateşleme sesidir. Bazı kombilerde bu sesin şiddeti daha fazla olabilir. Kombi kullanıcıları bu sesi duyduğunda kombisinde bir arıza olduğunu düşünebilir. Ancak ateşleme sesinin kombi ilk açıldığında yüksek ses çıkarması endişe edilecek bir şey değildir. Bu ses her kombide duyulabilecek ve kombinizi kullanmanız konusunda engel teşkil etmeyecek bir sestir. Torbalı baymak servisiniz ile görüşerek bu konu hakkında bilgi de alarak içinizin rahatlamasını da sağlayabilirsiniz.

Bu ses normal olduğunu belirttik. Ancak kombiler uzun süre kapalı kaldığında tekrar açılması durumunda patlamalı olarak yanıyorsa bu bir arızaya işaret ediyor olabilir. Patlamalı yanma ateşleme esnasında çıkan sesten farklı bir konudur. İkisinin karıştırılmaması gerekir. Birçok müşterimiz bu iki konuyu karıştırdığı için kombilerinde arıza olduğunu düşünmekte ya da patlamalı yanmanın ses gibi normal olduğunu düşünerek arızalı şekilde kombilerini kullanmaya devam etmektedir.

Torbalı Baymak Servisi

Patlamalı yanma nasıl anlaşılır? Kombide patlamalı yanma varsa ne yapmam gerekir? Soruları kombisinde bu tür sorunları yaşayanlar tarafından sorulur. Kombi patlamalı yanıyorsa cihazı açtığınızda 5 saniyeye kadar yanmaz ve gecikir. Bunun nedeni ise o süre içinde kombide gaz birikmesidir. Kombide gaz birikmesi durumunda ateşlemede birkaç saniye gecikme olur ve bunun Torbalı baymak kombi servisi ekipleri tarafından düzeltilmesi gerekir. Düzeltme işleminde faz ve çakmaklar incelenir. Bunlardan birinde veya ikisinde birden sorun varsa onarılır. Patlamalı yanmanın en büyük nedeni diğer arızaların da temelinde olduğu gibi bakımsız kombilerdir.

Torbalı Baymak Servis Telefonu

Bakımları yapılmadığında kombilerin çakmak ve gaz ayarlarında bozulmalar ya da bu parçaların yıpranması halinde patlamalı yanmalar görülebilir. Parçalar basit gibi görünse de kombinin çalışması için gerekli mekanizmalardır ve en ufak bir probleminde bile onarılması veya değiştirilmesi de gerekir.

Bu tip problemler ile karşılaşmamak için bakımlarınızı izmir baymak servisi telefon numarası olan 0232 224 84 75 ‘i arayarak yaptırabilirsiniz. İzmir’in her semtinden her kombi modeliniz için ulaşım sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir