Narlıdere Vaillant Servisi

Kombi sorunu yaşayan müşterilerimizden aldığımız şikayetlerin başında düşük su basıncı problemi vardır. Düşük su basıncı kombilerdeki çeşitli ı arızalara bağlı olarak yaşanabileceği gibi basit işlemlerle de düzeltilebilir. Bunun için kombi servis çağırmadan önce birkaç işlem uygulayarak düşük su basıncı sorununu çözebilirsiniz.

Düşük su basıncı yaşıyorsanız öncelikle kombiye su basmayı deneyin. Bunun için doldurma musluğunu kullanmanız gerekir. Bu musluğu kullanmayı ve kombiye su basmayı bilmiyorsanız kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz.

Su basarken aynı zamanda göstergeyi de kontrol edin. Bu işlemi yavaş yavaş gerçekleştirin. Çok fazla su basarsanız kombi basıncı bu kez yükseleceği için sonradan farklı işlemler yaparak bunu düşürmeniz gerekecektir.

Narlıdere Vaillant Servisi

Kombi servisi çağırmadan önce düşük su basıncı sorununu bu şekilde çözmeyi deneyebilirsiniz. Tüm kombi markaları ve modellerinde ideal basınç değeri 1.5 ile 2 arasındadır. Buradaki gösterge 1.5’in altında olduğu her koşulda su basmanız gerekmez. Aynı şekilde 2’nin üzerine çıktığında da bu yüksek su basıncı olduğu anlamına gelmez.

Kombi üzerindeki gösterge 1.5’in çok az altında ya da 2’nin çok az üstünde olabilir. Bu tür durumlarda herhangi bir işlem yapmadan kombinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Su basıncı problemi tek seferlik değildir. Su bastığınızda ya da hava bastığınız kombi normal seviyelere geliyor ancak bir süre sonra tekrar düşüp yükseliyorsa burada problem var demektir. Bu noktada kombi servisi çağırmak gerekir. Kombinin farklı parçalarında ya da bölgelerinde olan arızalar su basıncını etkiliyor olabilir.

Narlıdere Vaillant Servis Telefonu

Su basıncı düştüğünde ya da yükseldiğinde kombinin arıza kodu verip vermediğine bakın. Kombi arıza moduna geçerek bir kod veriyorsa bunun ne anlama geldiğini kontrol edin.

Su basıncı sorunu kombilerde sıcak suyun gelmemesi, peteklerin tam olarak ısınmaması gibi sorunlara da yol açar. Farklı arızalarda kombi tamamen kapanır ve arıza moduna geçer. Her şekilde 0232 224 84 75 ‘i arayın ve Narlıdere Vaillant kombi servisi tarafından yardım alın. Bu sayede kombinizi ve sağlığınızı riske atmadan tamir işlemlerini tamamlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir