Narlıdere Protherm Servisi

Protherm Servisi

Kombilerde bakım yapılmadığında verim kaybı yaşanır. Bu kayıp aynı zamanda enerjiden de fazla harcanmasına yol açar. Fazla enerji harcamasına rağmen kombiler istenilen çalışma performansını gösteremez. Elde edilmeye çalışılan ısı seviyesine çok yüksek derecelerde dahi ulaşılamaz. Bu tür sorunları önlemek için periyodik olarak bakım yaptırmak yeterlidir. Yapılacak yapımlar kombinin ısınmamasına neden olacak problemleri ortadan kaldırır. Bu sayede kombiler daha sağlıklı şekilde çalışmaya devam eder.

Bakım yapılmadığında borularda ya da kombinin diğer parçalarında tıkanma, arızalanma, deforme olma gibi kombinin çalışmasını etkileyecek sorunlar görülür. Bu gibi sorunlar genelde petekler ısınmıyor ya da kombi ısıtmıyor şeklinde şikayetlere neden olur.

Petekler ısınmıyor şikayetinin nedenleri farklı farklıdır. Genel olarak temizlik yapılmadığında petekler çalışmaz. Ancak bu durumun nedeni kombi sisteminden de kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle bir ısınma sorunu yaşandığında vakit kaybetmeden kombi servisi aramak gerekir.

Narlıdere Protherm Servisi

Petekler ısıtmıyorsa bir kombi servisi çağırmadan önce birkaç işlem yaparak sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Öncelikle peteklerde hava birikmesi durumunda ısıtma yapılmaz. Bu nedenle düzenli olarak havasının alınması gerekir. Hava alma anahtarı ile peteklerin yanında bulunan bölümden hava alma işlemi yapılabilir.

Peteklerin havası nasıl alınır bilmiyorsanız bununla ilgili birkaç ipucu verelim. Belirttiğimiz yolları takip ederek kolayca peteklerin havasını alabilirsiniz.

İlk olarak hava alma anahtarı ile birlikte atık suyun etrafa dökmemek için küçük bir kap alın. Peteğin üst kenarında bulunan pürjör vanasına hava alma anahtarını sokarak hafif şekilde gevşetin. Gevşetme işlemini yaparken elinizdeki kabı vananın altına tutun. Böylece etrafı kirletmeden peteklerin havasını alabilirsiniz.

Narlıdere Protherm Servis Telefonu

Hava alma işleminden sonra kombinin derecesini biraz yükselterek  5 – 10 dakika kadar bekleyin. Petekler istediğiniz şekilde ısınıyorsa sorun çözülmüş demektir. Ancak hala problem yaşıyorsanız kombi pompası arızalanmış olabilir. Bunun için bir kombi servisi çağırın. Protherm markalı kombiler için 0232 224 84 75 ‘i arayabilirsiniz.

İzmir Narlıdere’de profesyonel destek alabileceğiniz Protherm kombi servisi, çevre ilçelere de 7/24 hizmet sunmaktadır. Uzman teknikerleri ile birlikte kombi bakımı ve kombi tamiri işlemlerini yerinde tamamlamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.