Narlıdere Maktek Servisi

Maktek Servisi

Kombi sorunu zaman zaman, bazen küçük işlemlerle halledilebilen bazen ise kombi servisi çağılmasını gerektirecek kadar büyük olarak ortaya çıkar. Bu tip sorunlar genelde bakımsızlıktan kaynaklanır. Önlemek için belirli aralıkla bakım yaptırmak gerekir.

Bakım yapılmadığında ortaya çıkan problemlerden biri kombinin çalışmasına rağmen ısı vermemesidir. Bu sık rastlanılan arızalardan biridir. Kaynakları ise farklı parçalarda olabilir. Bunun anlaşılmasını için bazı incelemelerin yapılması gerekir. Böyle bir sorun yaşandığında ilk olarak termostat kontrol edilmelidir. Kaloriferlerin istenilen seviyede ısınması için yüksek derecede çalıştırılması gerekebilir.

Diğer bir sorun ise filtrelerde olabilir. Kombiden çıkan filtreler peteklere sıcaklığın gitmesini sağlar. Bu filtrelerde görülen tıkanıklık peteklerin ısınmamasına neden olur. Petekler ısınmıyorsa diğer bir problem pompa da olabilir. Kombi pompası arızalandığında veya kırıldığında peteklere ısınması için gereken suyu gönderemez.

Narlıdere Maktek Servisi

Kombi sorunları arasında patlamalı yanma problemini de sıkça rastlanılır. Bunun nedeni kombi çalıştırıldığında gaz birikmesine bağlı olarak ateşleme ile birlikte bir patlamanın oluşmasıdır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda gaz ayarınızı kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa kombi servisi çağırın. Maktek markalı kombilerde 0232 224 84 75 ‘i arayarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Sıcak su gelmesine rağmen petekler ısınmaması da karşılaştığımız arızalardan biridir. Kombide sıcak su veren hat ile peteklere giden hat ayrıdır. Aynı hattan peteklere ve musluğa sıcak su gitseydi sıcak su almak istendiğinde petekler de çalışırdı. Bu nedenle ayrı kanallar ile sıcak su gönderimi yapılır. Sıcak su geliyor petekler ısınmıyor ise peteklere giden borularda tıkanma olabilir. Ayrıca peteklerde hava birikmiş olabilir. Bunun için yıllık bakımları yaptırmak çok önemlidir. Düzenli olarak yapılan bakımlar ile tıkanma yaşanmadan kombiler kullanılmaya devam edilebilir.

Narlıdere Maktek Servis Telefonu

Narlıdere Maktek kombi servisi telefonu üzerinden bizimle iletişime geçerek kombilerinizdeki sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Tecrübeli teknikerlerimiz kombilerdeki arızanın nedenini kısa sürede tespit ederek donanımlı servis araçları ile tamir işlemlerini gerçekleştirir. Ayrıca firmamız ile kaliteli şekilde yıllık bakımlarınızı yaptırarak kombinizi sürekli olarak yüksek performansta kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.