Narlıdere Lambert Servisi

Kombi ısıtmıyor ise sorunun tesisattan mı yoksa kombiden mi kaynaklandığını belirlemek gerekir. Sorun tesisatta değil de kombi ise kalorifer borularında tıkanıklık olabilir. Bu tıkanıklığın nedeni genelde kireçli sulardır. Bu tür kombi sorunu yaşayanların büyük bir bölümü aynı zamanda kireçli sulardan da şikayetçilerdir. Buradaki boruların tıkanması aynı zamanda peteklerin de ısınmasını engeller. Hangi boru hattı tıkalı ise ona bağlı petekler de ısınmaz.

Kireç zaman içinde biriken borualrı tıkar. Bunların belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Temizlenmediğinde ısı seviyesini istenilen şekilde yansıtmaz. Bu nedenle düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Yılda en az iki kez olmak üzere kombi servisi tarafından gerçekleştirilen bakımlar ile borular ve filtreler temizlenir. Bu sayede tıkanıklığa bağlı olarak gelişecek arızalar önlenir.

Narlıdere Lambert Servisi

Bakım yapılamamasından kaynaklı diğer bir sorun da kombi pompasının arızalanmasıdır. Kombideki sıcak suyu pompalayarak peteklerin ısınmasını sağlayan bu parça arızalandığında veya işlevini kaybettiğinde petekleri ısıtmaz.

Pompa bozulduğunda kombinin ısınabilir ancak petekler ısınmaz. Petek ısınmıyor ise bunun nedeni sadece pompa olmayabilir. Peteklerin kirlenmesi durumunda da ısınma sorunu görülür. Bunun için kombi servisi çağırarak peteklerin temizletilmesi gerekir.  Özel bir kimyasal ile temizlenen petekler ısıyı daha iyi şekilde aktarır.

Ayrıca kombi servisi çağırdığınızda özel bir makine ile peteğe bağlı borular da temizlenir. Basınç yardımı ile bu borularda biriken kireç temizlenir.

Narlıdere Lambert Servis Telefonu

Peteklerin ısıtmamasının diğer bir nedeni de petek içinde oluşan havadır. Buradaki hava sıcak suyun gelmesini engelleyeceği için peteklerin ısıtmasını engeller. Bunun için hava anahtarı ile peteklerin havasının alınması gerekir.

Bu işlemi uyguladıktan sonra kombi hala istediğiniz gibi çalışmıyorsa Narlıdere Lambert servisi 0232 224 84 75 ‘i arayın. Lambert kombi servisi İzmir Narlıdere’de kurumsal yapıda hizmet sunan servislerden biridir. Uzman teknikerleri ile adresinize gelerek tüm bakım işlemelerini en fazla 1 saat içinde tamamlar. Bakım işlemleri sırasında arıza çıkarması muhtemel parçaların tespiti de yapılarak onarım işlemi de yapılır. Bu sayede kombinin ömrü uzarken aynı zaman performansı da yükselir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir