Narlıdere ECA Servisi

Su basıncı yükselmesi kombilerde görülen, önemli bir arızaya işaret edebilecek bir sorundur. Bu sorunun kaynağı birden farklı yerde olabilir. Yapılacak incelemelerde kaynağı belirlenerek gerekli işlemler uygulanır. Bu nedenle sürekli kombi basıncınız yükseliyorsa kombi servisi ekiplerine başvurarak destek alın.

Su basıncı tüm kombilerde 1.5 – 2 arasında olmalıdır. Bu değerlerin çok olmamak şartı ile biraz altında veya biraz üstünde olabilir. Bu kombiyi kullanmak için bir engel değildir. Arızaya da işaret etmez. Ancak çok sık 3 seviyelerine çıkıyorsa bu bir problem olabilir.

Bu nedenle, ECA markalı kombilerde bu İzmir içinde 0232 224 84 75 ‘i arayarak kombi servisi çağırmanız en doğru yöntemdir.

Narlıdere ECA Servisi

Basıncın yükselmesinin nedenlerinden biri doldurma musluğunun arızalanması olabilir. Bu parçada bir arıza olduğunda su basıncı otomatik olarak yükselir. Arıza dışında musluk kırık ya da çatlak da olabilir. Böyle bir durumda kombi servisi çağırarak yeni musluk ile arızalı parçayı değiştirerek sorun çözülebilir.

Diğer bir konu ise musluğun açık kalmasıdır. Kombi servisi çağırmadan önce musluğun kapalı olduğundan emin olun. Musluk açık kalırsa sürekli kombiye su basacağından, su basıncı yükselir.

Genleşme tankındaki havanın miktarı da aynı şekilde su basıncına etki eder. Kombi içinde ısınan su genleşir ve bu da basıncı yükseltir. Bunu önlemek için kombide bir genleşme tankı bulunur. Bu tankta oluşacak delik, çatlak veya arıza yine su basıncının yükselmesine neden olur. Kombide daha büyük hasarlara neden olmaması için vakit kaybetmeden servis çağırın.

Narlıdere ECA Servis Telefonu

Plaka ve ana olmak üzere kombilerde iki adet eşanjör bulunur. Kombi modelinizde tek eşanjör varsa ana, çift ise plaka eşanjöründe arıza olabilir. Kombinin güvenli çalışması için önemli parçalardan biridir. Bu nedenle önemli bir kombi sorunu yaşanmasına neden olabilir.

Narlıdere ECA kombi servisi ile yüksek su basıncı sorununuzu kolayca çözebilirsiniz. Uzman ekiplerimiz adresinize gelerek donanımlı servis araçları ile gerekli kontrollerin ardından onarım işlemlerini yerinde bitirecektir. Bu da zaman kaybetmeden tekrar kombinizi kullanmanızı sağlayacaktır. Özellikle kış aylarında kazanacağınız zamanın değeri daha fazladır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir