Narlıdere Buderus Servisi

Kombiler pekçok nedene bağlı olarak arıza gösterebilir. Eski model ve uzun süredir kullanılan kombilerde bu duruma daha sık rastlanılır.

Bu arızaların önüne geçmek için bakım işlemlerinin aksatılmaması gerekir. Özellikle eski cihazlar için bunun önemi daha fazladır.

Sıcak su gelmiyor şikayeti bakım yapılmayan kombi sahiplerinden duyduğumuz problemlerden bir tanesidir. Su cak gelmemesinin birden fazla nedeni olabilir. Bu durum uzun süre devam ettiğinde vakit kaybetmeden bir kombi servisi ile görüşmek ve profesyonel destek almak gerekir.

Sıcak su, kombilerin yaz kış gerçekleştirdiği işlemdir. Peteklerin ısınıp ısınmaması ile musluktan sıcak su akmamasının nedenleri ayrı olabilir. Bunun ayrımının iyi yapılması kombi üzerinde uygulanacak işlemlerin daha doğru ilerlemesini sağlar.

Narlıdere Buderus Servisi

Sıcak su akmıyor ise kombi servisi çağırmadan önce kaloriferleri kontrol edin. Kaloriferler de ısınmıyorsa hem sıcak su hem de kalorifere bağlı parçalarda arıza olabilir. Bunun için kombi üzerinde işlem yapmadan Narlıdere Buderus kombi servisi 0232 224 84 75 `i arayın.

Sıcak su gelmemesinin diğer bir nedeni de su basıncıdır. Su basıncı gereğinden yüksek olduğunda kombi kendine zarar vermemek için arıda moduna geçer. Arıza modundan çıkarmak için su basıncının ideal seviyelere çekilmesi gerekir. Kombi üzerindeki göstergede su basıncının 1.5 – 2 arasında olduğundan emin olun.

Su basıncı 1.5’in altındaysa kombiye bir miktar su basın. Su basrken ara ara göstergeyi kontrol edin. Basınç yüksek ise bu kez hava alma işlemini yapın. Aynı şekilde yava yavaş hava alırken bir taraftan kombi göstergesini kontrol edin.

Narlıdere Buderus Servis Telefonu

Kombinin sıcak su ayarının uygun seviyede olup olmadığına bakın. Çok düşük seviyelerde sıcak su alınamaz. Bu değeri yükselterek tekrar sıcak su almayı deneyin.

Kombi çalışmıyor ise arıza kodu verip vermediğine bakın. Arıza kodunun karşılığına bakın. Bu sıcak su ile ilgili bir arıza ise kombi servisi ile görüşerek yardım alın.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir