Narlıdere Baymak Servisi

Baymak Servisi

Kombiler düzenli olarak bakım yapılması gereken cihazlardır. Isınma ihtiyacını önemli şekilde kolaylaştıran kombiler, bakım yapılmadığında zaman içimde önce performansını kaybeder sonrası da arızalanır. Arızaları engellemek ve kombiyi sürekli yüksek performans ile kullanmak için yılda en az iki kez bakım yapılmalıdır.

Kombi sorunu olarak, bakım yapılmadığında ortaya çıkan arızalardan biri cihazın ateşlememesidir. Ateşleme yapılmayan kombilerde genelde sistemsel arızalar görünse de bazı durumlarda farklı nedenlerle de ateşleme yapmaz. Bunun için en doğru yöntem kombi servisi bulmak ve uzmanlar tarafından destek almaktır.

Narlıdere Baymak Servisi

Kombi kullanılan evlerin çoğunda ocaklar da doğal gaz ile çalışır. Ocakların yanıp yanmadığı kontrol edilerek dairede gaz olup olmadığı rahatlıkla anlaşılabilir. Bunun için doğal saati de kullanılabilir. Saatte gaz olduğu görünüyorsa ve ocak çalıyorsa gazın kombiye giden bağlantılarında bir sorun olabilir.

Bunun için kombinin yanında bulunan gaz vanasını kapalıysa açık hale getirin.

Ateşleme sorunun diğer bir nedeni de su basıncıdır. Su basıncı kombilerde 1.5 – 2 arasında olmalıdır. Basınç 1.5’in altına veya 2’nin üzerine çıkarsa kombiler güvenlik için ateşleme yapmaz. Eğer basınç fazla ise kombinin havasını alın. Havasını almak kombideki basıncı düşürür. Ancak bu işlemi yavaş yavaş uygulayın. Çok az hava boşalttıktan sonra kombi üzerindeki göstergeyi kontrol ederek, 1,5 – 2 arasına gelecek şekilde ayarlayın.

Basınç düşükse bu kez kombiye su basın. Su basarken de aynı yolu izleyin. Yavaş yavaş işlemi yaparak basınç göstergesini kontrol edin.

Narlıdere Baymak Servis Telefonu

Bu işlemleri kombi servisi çağırmadan kendiniz de yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınız kullanma kılavuzunda yer alır. Bu işlemlerden sonra kombiye reset atın ve çalıştırmayı deneyin. Bu işlemi en fazla 3 kez uygulayın. Hala kombi çalışmıyorsa 0232 224 84 75 ‘i arayarak profesyonel destek alın.

Narlıdere Baymak kombi servisi telefonu olan bu hattı arayarak ateşleme sorununu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca gelen ekiplere kombi bakımını yaptırarak kış aylarını daha konforlu şekilde geçirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.