Narlıdere Altus Servisi

Buzdolabı gereğinden fazla soğutuyorsa narlıdere altus servisi çağırmadan da sorunu halledebilirsiniz. Bu sadece ayarlamalardan kaynaklanan sorunlarda geçerlidir. Buzdolabınız bir arızadan dolayı fazla soğutuyorsa bunun için profesyonel beyaz eşya tamircisi çağırmanız daha doğrudur.

Buzdolabı fazla soğutuyorsa ilk olarak derecesine bakın. Gerektiğinden fazla soğuk derecelere ayarlanan buzdolapları yiyecekleri ve içecekleri çok fazla soğutur. Bu , buzdolaplarının dondurucu bölmeleri için de geçerlidir. İdeal aralık buzdolabı bölümü için 3 veya 4 derecedir. Bulunduğunuz iklime göre yazları çok sıcak oluyorsa 2 veya 3 derece olarak da ayarlayabilirsiniz. Dondurucu bölümü için ise -18 – 20 arası yiyecekleri muhafaza etmek için yeterlidir. Yine iklime bağlı olarak bunu da 1 – 2 derece aşağıya çekebilirsiniz.

Buzdolabınızda ekran varsa ekran üzerindeki tuşlardan ısı seviyesini belirleyebilirsiniz. Eski model buzdolaplarında bu işlem buzdolabının içinden yapılmaktadır. Buzdolabını açarak üzerinde derecelerin olduğu tekerleği uygun şekilde çevirerek ısı seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Narlıdere Altus Servisi

Buzdolabında yiyeceklerin donmasının nedenleri farklıdır. En sık karşılaşılan sorunlardan biri de budur. Öncelikle yiyecekleri buzdolabının en arka kısmından uzak tutun. Cihazın arka kısmı buzdolabının içinin soğumasını sağlayan havanın yayıldığı bölümdür. Buranın önüne yiyecek veya içecek koymak bütün havanın bunlara gitmesine neden olacağı için donma problemi görülür. Bunun için 4-5 cm boşluk bırakarak yiyecek ve içecekleri dolabın arkasına yaklaştırmak yeterlidir.

Bu işlemleri narlıdere altus servisi çağırmadan da kendiniz yapabilirsiniz. Bunlara dikkat etmenize rağmen buzdolabınızdaki yiyecekler hala donuyorsa servis çağırmanız gerekebilir. Buzdolabının dereceleri ayarlamasını sağlayan parçalarında görülecek arızalar, yiyecek ve içeceklerin donmasına yol açabilir. Böyle bir sorun karşısında buzdolabın içini açmaya çalışmayın. Farklı parçalara zarar vermeniz halinde işlemlerin tutarını arttırabilirsiniz.

Narlıdere Altus Servis Telefonu

İzmir Narlıdere’de ikamet ediyorsanız 0232 224 84 75 numaralı telefonu arayarak narlıdere altus servisi ve diğer sorunlarınızı bizimle birlikte çözebilirsiniz. Alanında uzman ekiplerimiz Altus’un ürettiği beyaz eşyalarda profesyonel bakım hizmeti vermektedir.

Firmamızı arayarak İzmir Narlıdere’de günün her saati acil izmir altus servisi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz. Telefon numaramız haricinde hizmetlerimize, web sitemizden de bakarak arıza kaydı formu doldurabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir