Menderes kombi servisi

Menderes kombi servisi ile zahmete girmeden kombi bakımı yaptırabilir kış aylarını daha rahat geçirebilirsiniz. Havaların git gide soğuduğu bu günlerde, yaşanacak bir kombi arızası normalden çok daha fazla canınızı sıkabilir. Bu nedenle kombinizin bakımı periyodik olarak yaptırmayı unutmayın.

Kombiler farklı nedenlerle arıza durumuna geçebilir. Arıza modundaki kombiler ya tamamen çalışmaz ya da düşük performans ile çalışır. Kombinin arıza vermesine rağmen çalıştırılmaya devam edilmesi daha büyük hasarlara neden olabilir. Bu sebeple kombinizden herhangi bir arıza uyarısı alıyorsanız, geçiştirmek yerine sorunu çözmeye çalışmanız daha doğrudur.

Ortaya çıkan kombi arızaları, bazı durumlarda kolayca düzeltilebilir. Bu gibi basit sorunları kendiniz ufak işlemlerle düzeltebilirsiniz. Ancak bu arızaları nasıl çözeceğinizi anlatmadan önce, uzmanlar tarafından bakılması gereken sorunlarda, müdahale etmemeniz gerektiğini de belirtelim. Aksi halde hem kombinizde daha büyük arızalara neden olabilirsiniz. Bu da karşılaşacağınız masrafı arttıracaktır. Diğer taraftan ise sağlığınızı riske atmış olursunuz. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için Menders kombi servisi ile profesyonel şekilde yardım alabilirsiniz.

Menderes kombi servisi

Kombiler elektrik, elektronik ve mekanik sistemlerden oluşan cihazlardır. Bu nedenle bir güç kaynağına ihtiyaç duyarlar. Güç kaynağına bağlı olmadan kombiler çalışmaz. Bu nedenle kombiniz hiç açılmıyorsa, ilk olarak prizleri kontrol etmeniz daha doğrudur.

Kombi fişinin takılı olduğu prize başka bir fiş takarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışıyorsa kombi fişini yeniden takarak yeniden çalıştırmayı deneyin. Bunları yaptıktan sonra kombi hala çalışmıyorsa diğer bölümlerin kontrolüne geçin.

Fişin takılı olduğuna emin olduktan sonra sigortaları kontrol edin. Sigortalar açıksa kombinin bağlı olduğu gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Gaz vanası kapalıyken kombiler hiç açılmayabilir veya açılsa bile çalışmayabilir.

Kombi hala açılmıyor veya ışıkları geliyor ancak devreye girmiyorsa son olarak su basıncına bakın. Kombiler su basıncının çok düşük ya da çok yüksek olduğu anlarda, güvenlik nedeni ile kendini kapatır. İdeal bar aralığı 1.5 ile 2 arasındadır.

Bu işlemlerden sonra kombi açılmamışsa Menderes kombi servisi ile uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Ekiplerimiz adresinize gelerek, kısa sürede arızanın kaynağını belirler ve arızayı ortadan kaldırmak için çalışmalara başlar.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir