Menderes Demir Döküm Servisi

Ülkemizde kireç sorunu hemen her bölgemizde görülen bir problemdir. Kireçli su alınması, tüketilmesi halinde sağlık açısından oldukça zararlıdır. Aynı durum beyaz eşyalar için de geçerlidir. Şebekeden aldığı su ile çalışan eşyalarda kireçlenme görülme ihtimali oldukça fazladır. Bu eşyalardan bir tanesi de kombilerdir. Kombiler, şebekeden aldığı suyu doğal gaz enerjisini kullanarak ısıtır ve peteklere ve musluklara gönderir. Bu sayede peteklerden alınan ısı ile evler ısınır, musluktan su da sıcak hale gelir.

Menderes Demir Döküm Servisi

Kireçli su kombinin çalışması için bir engel değildir. Ancak sonrasında kireçlenmeye bağlı olarak arıza çıkaracağı için zararlıdır. Bu zarar özellikle suyun  sürekli hareket halinde olması nedeni ile hem kombide hem de tesisatta ayrı ayrı sorunlara neden olabilmektedir. Bunların önemli bir arızaya dönüşmemesi için Menderes Demir Döküm kombi servisi tarafından kireçlenen bölgelerin temizlenmesi ve kombinin uygun ortamlarda su dolaşımını yapmasını sağlaması gerekmektedir.

Menderes Demir Döküm Servisi olmadan bazı temizlik işlemlerini de kendiniz yapabilirsiniz. Kireçli sular kombi çıkışındaki bağlantılarda biriktiğinde burayı tıkar. Bunları sökmek son derece kolaydır ve sökülmesi için herhangi bir uzmanlık ve bilgi gerektirmez. Buradaki hattı söktükten sonra kireçlenen bölgeyi kireçten arındırmalısınız. Kireç çok fazla sertleşmiş ise hatta zarar vermeden kazımalı ve suyun rahat bir şekilde kombiden çıkmasını sağlamalısınız.

Menderes Demir Döküm Servis Telefonu

Kombi girşi dışında petek girişindeki filtrelere de aynı işlemi yapabilirsiniz. Buradaki filtreyi çıkararak temizleyebilir ve yeniden yerine takabilirsiniz. Ancak bunlar sadece bu bölgedeki kireçleri temizler. Kombi içindeki, petekleri ve borulardaki kireçleri temizlemek için Menderes Demir Döküm Servisi çağırmanız gerekir. Menderes Demir Döküm Kombi servisi, ellerindeki imkanları kullanarak çeşitli kimyasallar ile buradaki kireçleri kolaylıkla yok edebilmektedir.

Hatlarda ve filtrelerde ne kadar kireç birikeceği ve kaç yılda bir temizlenmesi gerektiği ise aldığınız su kalitesine bağlıdır. Bazı şebekelerden gelen suyun tıkanıklığa neden olacağı süre 1-2 yılken, bazı şebekelerden gelen sularda bu süre 1 yılın altına da düşebilmektedir.

Kireçli su sorununuz varsa, kombilerinizin durumunu öğrenmek için İzmir Demir Döküm Servisi Telefon numarası 0232 224 84 75 ‘ten bize ulaşın. Ekiplerimiz testlerini yaparak kullandığınız su hakkında size bilgileri verecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir