Menderes Buderus Servisi

Buderus Servisi

Kış mevsimi öncesi Menderes Buderus kombi servisi yaptırmanız, konforunuzun kaçmadan soğuk günleri geride bırakmanıza yardımcı olur. İyi yapılmış, profesyonel bir bakım sizlere; enerji tasarrufu, uzun süre arızalanmama, yüksek performans  gibi maddi olarak kazanç getirecek avantajları sağlar. Belirttiğimiz gibi bu işlemlerin profesyonellerce yapılması gerekir.

Kombi bakımı yaptırmaya karar verdiyseniz Menderes Buderus Servisi çağırabilir ve kombinizin tekrar verimli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bir kombi bakımında olması gereken işlemler aynıdır. Önemli olan bunların özenli ve tamamının yapılmasıdır.

Kombi bakımında asıl amaç kirlenen parçaların temizlenerek arızaya neden olmaması ve işlevini daha düzgün yerine getirebilmesidir. Bu kapsamda bakım işlemlerinde ilk olarak cihazın tozu alınır. Dış ve iç tarafa yakın yüzeyler temizlendikten sonra yanma ünitesindeki kir ve tozlar alınır. Bunlardan sonra brülör ve ateşleme elektrotları temizlenir.

Menderes Buderus Servisi

Bunlar Menderes Buderus kombi bakımı için ilk aşamalarıdır. Bunlardan sonra daha iç kısımlara gelir. Burada fan temizliği, proplar, tesisat filtreleri temizlenir. Bu işlemlerden sonra ölçüm ile kombinin parçalarının çalışmaya uygun olup olmadığına bakılır. Yapılacak ölçümler ile varsa arızaları parçalar sökülür.

Ölçümler ilk olarak genleşme tankından başlar. Genleşme tankındaki hava seviyesi ölçüldükten sonra eksikse hava basılır. NTC termostatları kontrol edilir. Kombilerin verimli çalışması için hayati parçalardan biridir. Arızalı ise yenisi ile değiştirilmelidir. Arızalı termostatlar ısı seviyesini ayarlamada sorun yaşayacağını için fazla gaz ve elektrik harcar.

Bunlardan sonra gaz ve su bağlantıları kontrol edilir. Yapılacak incelemelerde borularda bir tıkanıklık varsa açılır. Petek filtrelerinde veya hattındaki tıkanıklar da bu aşamada belirlenerek temizlenir. Sonrasında kombi çalıştırılarak ölçümler yapılır. Her şey yolunda ise baca kontrolüne geçilir.

Menderes Buderus Servis Telefonu

Bacanın, güvenli şekilde fonksiyonunu koruduğundan emin olunur. Güvenlik kilidi yıpranmış ise yenisi ile değiştirilir. Bu parçanın sağlığınız açısından önemi fazladır. Yıpranan parçanın onarılması yerine değiştirilmesi daha doğrudur.

İzmir Buderus Servisi piyasasında güvenilir firmalardan biri olarak İzmir’de bizimle anlaşarak bu işlemleri kombi sistemleri üzerine özel eğitimli teknikerlerimiz ile kısa sürede bitirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerimize 0232 224 84 75 ‘i arayarak 7/24 ulaşabilirsiniz. Yapacağınız görüşmede bakım işlemleri ile ilgili bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.