Konak Protherm Servisi

Kombilerinizde bir sorun olduğunu düşünüyor ancak nereden kaynaklandığını anlayamıyorsanız Konak Protherm Servisi  bulup kombinizi kontrol ettirmeniz önemlidir. Bu tip sorunlar genelde büyük arızaların başlangıcında görülen, büyük arızaların habercisi olabilecek sorunlardır. Kombilerde zaman zaman bu tip problemler görülebilir. Özellikle 10 yıl ve üzeri kullanılan, eski tip teknoloji ile üretilen kombilerde bu sorunların görülme ihtimali diğer kombilere göre yüksektir. Bu nedenle, sonrasında büyük arızalar ile uğraşmamak ve bu arızalardan kaynaklı olarak yüksek tamir ücretleri ve parça maliyeti le karşılaşmamanız için yıllık bakımlarınızı aksatmayın.

Konak Protherm Servisi

Yıllık bakımları aksatılan kombilerde görülen problemlerden bir tanesi peteklerin ısınması ancak sıcak su alınamamasıdır. Sıcak su gelmesi için kombilerden çıkan hatlar musluklara bu suyu taşır. Su ile peteklere giden hat birbirinden ayrıdır. Bu kombi kullanıcılarının yazın peteklerin ısınmasını engellemek ve enerji tasarrufu sağlamaları için yapılmış bir uygulamadır. Bu sayede yaz mevsiminde sıcak suyu açtığınızda petekler açıksa bile ısınmaz.

Sıcak su gelmediğinde bu hatlar tıkanmış olabilir. Boru içinde oluşabilecek tıkanıklıklar sıcak suyun musluğa gitmesini önler. Bu tıkanıklık kombinin çıkış borularında da olabilir. Eğer tıkanıklık buradaysa kendinizde Konak Protherm Servisi  çağırmadan temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemi yaparken öncelikle boru bağlantısı sökmeden muhakkak elektiriği kesin. Bu sayede kombide bir kaçak varsa sağlığınızı riske atmamış olursunuz. Elektriği kestikten sonra boruyu bağlantısında çıkarın ve sadece su kullanarak tıkanıklığı giderin ve pislikleri temizleyin. Eğer sorun bu borunun tıkalı olmasında ise sıcak su almış olursunuz. Sorunuz için böylece başka bir uygulama yapmanıza gerek kalmaz.

Konak Protherm Servis Telefonu

Sıcak su gelmiyor ise sorun başka bölgelerde; örneğin petek ve musluk suyunu ayıran 3 yollu vanada olabilir. Bunun değiştirilmesi gerekir. Ya da kombinin sıcak su dolaşımını sağlayan pompasında bir problem olabilir. Böyle bir durumunda peteklerinizin de ısınması güçleşir. Sıcak su alamayacağınız gibi aynı zamanda petekleriniz hiç ısınmaz ya da kısmen ısınır.

Bu sorunlar ile ilgili çözüm bulmak için İzmir Protherm Servisi Telefon Numarası 0232 224 84 75 ‘ten bize ulaşabilir; kombi tamirinizi ve kombi bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir