Konak İmmergas Servisi

İmmergas Servisi

Kombilerdeki ses sorununun temelinde bakım yapılmaması yatmaktadır. Bakım yapılmayan kombilerde ses çıkma, ısıtmama, açılmama, fazla gaz harcama gibi genel arızalar görülür. Yılda en az iki kez bu bakımların yapılması ve kombilerin tüm mekaniklerinin incelenmesi gerekir. Bu sayede sesin nereden kaynaklandığı, hangi arızanın olduğu anlaşılabilir. Bunların da uzman konak immergas servisi yetkilileri tarafından yapılması doğru olandır.

Sesin nereden geldiğini konak immergas servisi olmadan da anlayabilirsiniz. Kombi parçaları genel olarak tesisat, petekler, gaz tesisatı, kombi, baca ve sıcak su tesisatıdır. Gelen ses de bu parçaların birinden gelmektedir. Kombiden gelen seslerde sesin kaynağı parçaların aşınmasına bağlı olarak gelebilir. Aşınan parçalar çalışmakta zorlanır. Bu nedenle herhangi bir işlem yaptığında ses çıkarır. Aynı şekilde arızalı parçaların çalıştırılması da ses çıkmasına sebep olabilir.

Konak İmmergas Servisi

Kombi sisteminin içinden gelen seslerin diğer bir kaynağı da parçaların yerinden oynamış olmasıdır. Parçalar zaman içinde gevşeyebilir. Bakımları da yapılmazsa bu gevşeklilik giderek artar ve çalışma esnasında sallanmaya başlar. Sallanması ile birlikte kendi başına da ses çıkarabileceği gibi başka parçalara çarparak da ses çıkmasına neden olabilir.

Diğer bir problem de su devrinin yapılması sağlayan motorun sallanması veya içindeki bir parçanın arızalı olması nedeni ile ses çıkarmasıdır.

Konak İmmergas Servis Telefonu

Eğer ses borulardan geliyorsa bir tıkanma olabilir. Filtreler kirlenmiş olabilir. Kireçli bir suyunuz varsa kombi ve petek giriş çıkışlarındaki filtrelerde kireçlenme olabilir. Bunları engellemenin en garanti yolu zamanı geldiğinde konak immergas kombi servisi çağırmak ve bakım yaptırmaktır.

Bakım sayesinde sallanan parçalar yeniden sağlamlaştırılarak sabit şekilde çalışması sağlanır. Motor ve devir daim pompası incelenir varsa arıza giderilir. Borular ve filtreler temizlenir varsa tıkanıklık açılır. Bu sayede kombiden ses çıkması sorunu kalıcı olarak çözülmüş olur.

izmir immergas servisi firmamıza 0232 224 84 75 ‘i arayarak, cihazınızdan gelen sesleri uzman ekiplerimiz ile kesebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.