Konak Bosch Servisi

Bosch Servisi

Beyaz eşyalar ve elektrikli ev aletlerinin zaman için arızalanması normal bir durumdur ve hemen herkes aynı sorundan şikayet etmektedir. Peki, beyaz eşyalar ve elektrikli ev aletleri neden bozulur? Bozulmaması için yapılması gerekenler nelerdir? Konak Bosch servisi ekiplerine hangi durumlarda başvurulur?

Öncelikle beyaz eşyaların da bir ömrünün olduğu unutulmamalıdır. Bu süre cihazların üretim şartlarına ve malzeme kalitesine göre farklılık gösterse de aynı ürün gurupları için ortalama süreler birbirine yakındır. Çok eskiyen cihazlar, bir süre sonra parçalarında ve devrelerinde oluşacak arızalar nedeni ile bozulur.

Konak Bosch Servisi

Ana kartları üzerindeki aksaklıklar nedeni ile ortaya çıkan arızalar sürekli tekrar ederse bu cihazın ömrünü tamamladığını gösterir. Bu saatten sonra yapılacak tamir işlemleri ancak belli bir süre daha cihazın kullanılmasına imkan verir. Kısa süre içinde aynı arıza tekrar görülecek ve yine bir tamir ücreti ödemek durumunda kalınacaktır. Bu gibi sıkıntılar için Konak Bosch servisi ile tamir yaptırmak yerine cihazın yerine yenisini almak daha doğru olabilir. Sürekli aynı problem görüldüğünde Konak Bosch beyaz eşya servisi çağırdığınızda gelen teknikerlere cihazınızın ömrü ile ilgili soro sorabilir ve değişmenin uygun olup olmadığını onlardan öğrenebilirsiniz.

Konak Bosch Servis Telefonu

Ömrünü henüz tamamlamayan ancak arızalanan cihazların ise arızalanma nedenleri birbirine göre farklılık gösterir. En sık karşılaşılan arızalar parçaların aşınması ve elektrik problemleridir. Parçaların aşınması da yine çalışma süresi ile alakalıdır. Uzun yıllar kullanılan beyaz eşyalar ve elektirkli ev aletlerinin önemli parçalarında deformeler oluşur ve aşınır. Bu da arızaların görülmesine neden olur.

Bunların önüne geçmek için bakım yapılmalıdır. Bakım yapılmayan beyaz eşyalarda diğerlerine göre çıkan arızalar daha fazladır ve daha maliyetlidir. Bu bakımarı yaptırmanız eşyaları verimli kullanmanızı sağlayacağı gibi kullanma sürenizi de uzatır.

Elektrikten kaynaklı sorunlarda ya da özellikle büyük beyaz eşyalarda iç sistemdeki arızalar için işlem yapmadan Konak Bosch servisi çağırmak gerekir. Bu arızaların çözümü için tecrübe ve bilgili olmak gerekmektedir. Arızalı beyaz eşyanız veya elektrikli ev aletiniz varsa İzmir Bosch servisi telefon numarası olan; 0232 224 84 75 ‘i arayarak tamir ettirebilir veya bakım yaptırmak istiyorsanız bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.