Konak Bosch Kombi Servisi

Kombi sıcak su gelmiyor, kombi çok sesli çalışıyor, kombi pilotu yanmıyor, kombi patlamalı yanıyor, kombi su kaçırıyor, radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk oluyor, kombide sıcak su açıldığında petekler ısınıyor ve kombi çalıyor fakat ısıtmıyor arızaları kombilerde sıklıkla görülen arızalardır. Bu arızaların bir kısmı masum gibi görülse de bir kısım arıza kombilerde tehlikeli durumlar oluşturabilir. Kombi çalışmayı durdurduğunda öncelikli olarak kullanıcılar tarafından kombinin çalışma sistemini oluşturan gereçler takip edilmelidir. Bazen bir vananın kapanması, kombinin sigortasının atması veya kombi içine konulacak olan suyun konulmaması nedeni ile de kombilerin hiçbir şekilde çalışmadığı gözlemlenebilir. Kombi arızalarının giderilmesi için mutlaka servis elemanlarından yardım alınması gerekir. Uzun yıllardan beri siz değerli müşterilerimiz için Konak Bosch Kombi Servisi olarak hizmet vermekteyiz. Tüm hizmetlerimizden faydalanmak için bizlere ulaşınız.

Kombi Bakımı Kombi Arızalarını Önler Mi?

Konak Bosch Kombi Servisi olarak düzenli olarak kombi bakımlarının yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Düzenli olarak yapılan kombi bakımları sonrasında kombilerin yıl boyunca arıza göstermediği gözlemlenmektedir. Kombi arızalarının giderilmesi için mutlaka kombi servisinden destek almak gereklidir. Kombi bakımlarının düzenli olarak yapılması aşamasında kalorifer peteklerinin de düzenli olarak temizlenmesi gereklidir. Kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekliliğinin nedeni ise kalorifer peteklerinin zamanla iç kısımlarına kir ve tozları biriktirmesidir. Kir ve tozları iç kısmına biriktiren kalorifer peteklerinin yanma hızı ve yanma kalitesi zamanla düşmektedir. Bir başka tehlike de kalorifer peteklerinin her çalıştırılma aşamasında eğer temizliği yapılmadı ise ortama iç kısmından ısı ile birlikte toz yayması ve ortamın havasının toz ile karışmasıdır.

Kombi Sıcak Su Gelmiyor Arızası

Kombiler kış ayları boyunca ısı sağlayıcısı olarak kullanıldıkları gibi yıl boyunca da sıcak su sağlayıcısı olarak kullanılmaktadır. Sıcak su sağlayıcısı olarak da kullanılan bu cihazların aralıklı süreçlerde sıcak su üretemediği gözlemlenebilir. Bu durumda mutlaka Konak Bosch Kombi Servisi bünyesinden hizmet almak gereklidir. Zira sıcak su alamamaya neden bir çok gerekçe sayılabilir. Bu nedenlerden bir kaçı sıcak suyun hattının bir başka hat ile karışması ve cihazın sıcak su sağlayıcı parçalarından birisinin arızalanması olarak sayılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir