Konak Ariston Servisi

Herkesin evinde olan elektrikli ev aletlerinden bir tanesi elektrikli süpürgelerdir. Elektrikli süpürgeler temizlik konusunda evlerimizde bize yardımcı olan önemli bir elektrikli ev aletidir. Bazı durumlarda arızalanır ve çalışmaz. Bunun farklı nedenleri olabilir.

Örnek vermek gerekirse elektrikli süpürgenin motorunda çıkan arızalar, süpürgenin çalışmasını engeller. Motorun çalışırken aşırı ısınması, cihazın kapanmasına yol açar. Motorun aşırı ısınmasının nedeni ise uzun süre süpürgenin açık kalmasına bağlı olabilir. Bunun dışında süpürgenin elektrik sistemindeki bazı sorunlar motorun gereğinden fazla ısınmasına yol açabilir. Böyle bir durumda süpürge tamir edilmeden kullanılmaya devam ederse süpürgenin motorları yanabilir. Yanan motorların değiştirilmesi ve yerine yeni motorun takılması gerekir. Bu nedenle süpürgeniz çalışırken çok fazla ısınıyorsa ve temizliğin ortasında kendini kapatıyorsa motorun yanmaması için İzmir Konak Ariston beyaz eşya servisi ile görüşme yapın ve süpürgenizi tamirciye götürün. Peki, motorun yandığını nasıl anlarım? Süpürgenin motoru neden yanar?

Konak Ariston Servisi

En belirgin gösterge kokudur. Yanık kokusu çıkan makinelerde motor yanmış demektir. Böyle bir durumda motor henüz tam olarak kullanım dışı olmadığı için onarılma durumu söz konusudur. Daha fazla süpürgeyi kullanmadan Konak Ariston servisine götürün.

Motor yanığının diğer bir belirtisi de zorlanarak çalışmasıdır. Süpürgeler normale göre daha zor çalışıyor ve zorlanıyormuş gibi ses çıkarıyorsa motor yanmış veya yanmak üzere anlamına gelir. Daha fazla süpürgeyi kullanmak motorda daha büyük hasarlar açabilir ve değiştirilmesini zorunlu hale getirebilir. Zaman kaybetmeden İzmir Ariston servis telefonu olan 0232 224 84 75 ‘i arayın ve süpürgenizin motorunu tamir edilmesini isteyin.

İzmir Konak Ariston Servis Telefonu

tıklayın Hemen arayın: 0232 224 84 75

Elektrikli süpürgelerde motorun yanmasının en büyük etkeni ise tıkalı filtrelerdir. Bu nedenle mümkünse her temizlikten sonra filtreyi kontrol edin ve çok fazla biriken kir varsa değiştirin. Aynı şekilde makinenin haznesini de her temizlikten sonra boşaltın.

Bunlar dışında elektrik akımları da süpürgelerin yanmasına neden olabilir. Böyle bir durumunda yapılacak bir işlem yoktur. İzmir Ariston Servisi çağırılmalı ya da süpürge tamircisine cihazın götürülmesi gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir