Kemalpaşa Profilo Servisi

Klimalar her mevsim tercih edilen, bizim için önemli eşyalardan biridir. Yazın serinlemek kışın ise ısınmak için kullanılan bu eşyalar zaman içinde farklı nedenlere bağlı olarak çeşitli şekilde arızalanır. Arızaların kaynağı ise bakım yapılmaması ve klimanın çalışması için hayati olan parçaların kir ve toza bağlı olarak hasar almasıdır. Kemalpaşa Profilo Servisi bu bakımları çok kolay şekilde sizin için yapabilmektedir. Klima tamiri konusunda uzman olan Profilo servis izmir kemalpaşa personelleri, kir ve toza bağlı olarak gelişen problemleri de tamir etmede ilk başvurulacak yerlerden biri olmalıdır.

Kemalpaşa Profilo Servisi
Kemalpaşa Profilo Servisi

Kemalpaşa Profilo Servisi

Klimalar neden bozulur? Klima arızalarının nedeni nedir? Klimaların bozulma nedeninin yapılmayan bakımlar olduğunu belirttik. Bakımlar, klimadaki tozların birikerek, sistem parçalarına zarar vermesinin önüne geçeceği gibi aynı zamanda klimanın temiz hava vermesini de sağlar. Bu nedenle klima bakımı diğer eşyaların bakımına göre bir adım daha önde tutulmalı ve kesinlikle yapılmalıdır. Bir Kemalpaşa Profilo Servisi çağırmadan da en azından kullanıcılar filtreleri belirli aralıklarla temizlemelidir. Bu sağlık açısından son derece önemli ve gereklidir.

Klimanın bozulma nedenlerinden biri de dış etkenlerdir. Klimaların içindeki elektronik sistemler düşük gerilimlerden etkilenir. Voltaj dalgalanmaları klimanın elektronik parçalarını ve ana kartını bozabilir. Bunun dışında uzaktan kumanda kartı da düşük gerilimlerden etkilenebilir. Önlem için elektrik kesintisi yaşandığında klima kapalı konuma getirilerek voltaj dalgalanmalarının önüne geçilebilir.

Klima neden soğutmuyor veya ısıtmıyor? Bu da yine bakım yapılmamasına bağlıdır. Bakım yapılmazsa klimanın hava kanalları ve filtrelerinde tozlar birikerek kire dönüşür ve buralarda ciddi tabakalar oluşturur.

Kemalpaşa Profilo Klima Servis

Hava bu tabakaların oluştuğu kanallardan geçerken zorlanır, buna bağlı olarak klimadan üflenen hava miktarında ve etkisinde azalma olur. Kirli filtrelerden geçen hava da bu nedenle kirli olur. Sağlık açısından zararlıdır. Filtrelerin temizlenmesi için teknik servis çağırılmasa bile klima sahipleri kendileri filtreleri çıkararak temizleyebilir.

Bakımları ve klima arızalarını Kemalpaşa Profilo Servisi hizmeti sunan firmalara yaptırmak isterseniz 0232 224 84 75 numaralı telefondan İzmir profilo servisi firmamıza ulaşım sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir