Kemalpaşa Demir Döküm Servisi

Petekler neden ısıtmaz? Petekler ısınmıyor arıza nerede olabilir? Şeklinde sorular sorunlar, petekleri ısıtmayan kombi kullanıcılarının sorduğu sorulardan birkaçıdır. Petekler ısıtmıyor ise bunun nedenleri kombi sisteminde olabileceği gibi peteklerden de kaynaklanıyor olabilir. Kombi bakımı yapılmayan cihazlardan gaz ve su bağlantılarında oluşan kireçlenme de peteklerin ısınmamasına neden olabilecek önemli etkenlerden biridir. Bu sorunun nereden kaynaklandığı ve ne yapılabileceği Kemalpaşa Demir Döküm Kombi Servisinin yapacağı bakımlarda anlaşılır. Kombinin tesisatında mı yoksa kombi ya da peteklerinde mi sorun olduğu birkaç ufak test ile teknik ekip tarafından anlaşılır.

Kemalpaşa Demirdöküm Servisi
Kemalpaşa Demirdöküm Servisi

Zamanı gelen kombi bakımlarınızı geçiştirmeden yaptırmanız peteklerin ısınmama sorunu dahil diğer kombi sorunu ve arızalarını yaşamamanızı sağlar. Bu bakımlar uzmanlarca yapıldığında çok daha etkili olur ve etki süresi de yapılan işin kalitesine göre uzar.

Kemalpaşa Demir Döküm Kombi Servisi

Eğer petekleriniz ısınmıyorsa Kemalpaşa Demir Döküm Servisine danışmadan önce radyatör sıcaklığının uygun yükseklikte olup olmadığına bakın. Radyatör petekleri ısıtmak için düşük seviyede ise petekler ısınmaz. Petekleri ısıtmak için radyatör üzerindeki derecenin yükseltilmesi gerekir.

Peteklerin ısınmamasında oda termostatının da etkisi olabilir. Eğer oda termostatı kullanıyorsanız arızalı olup olmadığına bakın. Kendiniz anlayamıyorsanız Kemalpaşa Demir Döküm Kombi Servisi çağırdığınızda oda termostatını kontrol ettirebilirsiniz. Termostat çalışıyorsa onun ayarını da uygun şekilde yapın ve kombiyi o ayarlamadan sonra yeniden çalıştırın ve petekleri kontrol edin.

Kemalpaşa Demir Döküm Servis Telefonu

Eğer klasik bir kombi kullanıyorsanız ve petekleriniz uzun dikdörtgen bir şekildeyse ısınmayabilir. Bu tür petekler yoğuşmalı kombiler için uygundur. Klasik kombilerde uzun petekler kullanmamaya çalışın.

Sirkülasyon pompası peteklere yeteri kadar sıcak su pompalamıyor olabilir. Pompalanan su peteklere ulaşmadığından ısınma gerçekleşmiyor olabilir. Bu sorun özellikle büyük evlerde küçük ölçekli kombiler kullanılması sonucu görülür. Kombinin gücü tüm peteklere su pompalayacak nitelikte olmadığından petekler ısınmaz. Diğer bir neden ise bu pompanın bozulmuş olmasıdır. Böyle bir durumda pompanın onarılması ya da pompa da çok fazla aşınma ya da deforme varsa değiştirilmesi gerekir. İzmir Demir Döküm Servisi Telefonu 0232 224 84 75 ‘i aramanız halinde ekiplerimiz sirkülasyon pompasını kontrol edip, gerekli görülürse değişimini kombinin bulunduğu yerde yapacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir