Karabağlar Protherm Servisi

Kış mevsiminin gelmesi ile kombiler daha yoğun şekilde çalıştırılır. Özellikle soğukların iyice bastırması ile birlikte daha yüksek ısı verecek şekilde kullanılır. Bakım yapılmayan kombiler bu dönemle arıza gösterebilir. Bu arızaların çözümünde ilk tercihin izmir protherm servisi olması gerekir. Uzmanlar tarafından giderilen arızalar, uzun süre kendini tekrar göstermez.

Bu sorunlardan bir tanesi de peteklerin yeteri kadar sıcaklık vermemesidir. Petekler ısınmıyor ise ilk olarak peteklerin vana ayarının yapılması gerekir. Buna reglaj denir. Bu işlem genelde kombi ile petek arasındaki mesafenin uzak olduğu evlerde görülür. Kombi ile petek arasındaki mesafe uzadıkça sıcak suyun peteklere gitmesini sağlayan pompa bazen yetersiz kalabilir.

Böyle bir sorununuzun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer peteklerinizden biri ısınmıyorsa evdeki diğer petekleri kontrol edin. Buna kombiye en yakın olandan başlayın. Eğer kombiye en yakın petekler diğerlerine göre daha sıcaksa sirkülasyon pompasında veya vana ayarında problem olabilir.

Karabağlar Protherm Servisi

Bazı kombi arızaları yanlış modda çalıştılması nedeni ile görülür. Yeni kombilerde enerjiden kar elde etmek için iki farklı kullanım seçeneği mevcuttur. Bunlar yaz ve kış modlarıdır. Yaz modlarında petekler kombi tarafından devre dışı bırakılır. Sadece su ısınır. Böylece petekler açık unutulduğunda ekstra doğal gaz yakılması engellenir. Faydalı bir teknolojidir. Özellikle yaz günleri evden ayrıldığınızda peteklerin açık kalıp kalmadığını düşünmek durumunda kalmazsınız. Kışa girdiğinizde ise bunu tekrar kış moduna almalısınız. Almayı unutursanız petekler ısınmaz, kombide arıza olduğunu düşünebilirsiniz. Kombi servisi aramadan öncelikle kış modunun aktif olup olmadığına bakın. Kış modunun üzerindeki lamba yanıyorsa bu mod aktif demektir.

Karabağlar Protherm Servis Telefonu

Kalitemizi her geçen gün arttırarak sizlerin en verimli karabağlar viessmann kombi servisi hizmetini almanızı amaçlıyoruz. Deneyim ve bilgi birikimimiz ile şu ana kadar bütün işlerimizden sonra müşterilerimizden olumlu geri dönüşler aldık. Karabağlar’da birçok kişinin sürekli çalıştığı bir firma haline geldik. İşimize duyduğumuz saygı ve servis işlemlerine ciddiyetle yaklaşmamış, bu başarıyı elde etmemizi sağladı. Karabağlar Protherm servis telefonu 0232 224 84 75 ‘ten bize ulaşarak kombi bakımı ve kombi tamiri konusunda uygun fiyata kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir