İzmir Kombi Teknik Servisi

izmir kombi arızaları
izmir kombi servisi

Ülkemizin çoğu bölgesinde kış mevsimi, çetin ve zor geçmektedir. İzmir Kombi Servisi olarak biliyoruz ki zor geçen bu kış günlerinde ailelerin kurtarıcısı, şüphesiz kombilerdir. Bu yüzden soğuk kış günlerinde sıkıntı çekmek istemiyorsak kombilerimizin bakımına dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca kombi ısınma dışında sıcak su ihtiyacımızı da aynı zamanda giderebilmektedir. Kombimizle büyük sorunlar yaşamak istemiyorsak iyi bir kombi markası seçmemiz de önemlidir. Alacağınız kombi markasının bulunduğunuz bölgede servisinin olması, bir hayli avantajlı olacaktır. Kombimizde küçük bir sorun bile olsa buna önem vermeliyiz. Çünkü bugün çözmediğimiz küçük sorunlar, yarınlarda daha büyük ve maliyeti büyük sorunlara sebebiyet vermektedir. Bu makalemizde; en sık karşılaşılan kombi arızalarından, en iyi kombi markasından ve İzmir ili özelinde kombi servisinden bahsedeceğiz…

Kombi Arıza Türleri Nelerdir?

Kombiler çeşitli nedenlerden dolayı arıza kodu verebilmektedirler. Kombi arızalarının; bakıma önem verilmemesi, harici etkenler ya da aşırı kullanımdan dolayı parça yapılarının bozulması gibi sebepleri olabileceği gibi, kurulum sırasında ve kullanım anında yapılan hatalar da sebep olarak gösterilebilir. Sizlerle şimdi en sık karşılaşılan kombi arızalarını başlık başlık inceleyeceğiz:

Kombi Çalışıyor Ama Isıtmıyor!

Filtrenin tıkanmış olması veya vanaların açık olmamasından kaynaklı olabilir. Bu sorunlar çözülmüş fakat sorun giderilmemişse izmir kombi servisinden destek alınmalıdır.

Kombi Patlamalı Yanıyor.

Gaz ve çakmak ayarlarının kontrol edilmemesi bu soruna yol açar. Yıllık bakım izmir kombi servisi tarafından yaptırılırsa bu sorun zaten çözülmüş olacaktır.

Sıcak Su Açılınca Petekler Isınıyor.

Normal şartlarda, musluğa gidecek olan su ile kalorifere gidecek olan su ayrışmaktadır. Bu işlem gerçekleşmezse yukarıdaki sorun oluşur. Böyle bir durumda izmir kombi servisinden destek alınmalıdır.

Peteklerin üst kısmı sıcak, alt kısmı soğuk.

Bu sorun, filtrelerde tıkanma olması, peteklerde tıkanıklık olması veya vanalarda sorun olmasından dolayı oluşabilir. Tesisat ustalarından ve izmir kombi servisinden destek alabilirsiniz.

Kombi Su Kaçıyıror.

Böyle bir sorun, bar sorunlarından veya peteklerde hava olabilir. Basıncın, normal durumlarda 1,5 bar olması gerekir. Bu gösterge kontrol edilerek ve peteklerin havası alınarak sorun çözülebilir.

Kombiden ses geliyor.

Fan motorunun, devir daim pompasının sorunlu olması ve cihazdaki suda hava olması bu soruna yol açabilmektedir. İzmir Kombi servisi bu sorunu çözecektir.

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor.

Su ayrıştırılmasını sağlayan üç yollu vanada sorun olması sıcak su gelmemesine neden olabilmektedir. İZSERVİS servis sayesinde bu sorunların önüne geçilebilir.

Kurulumdan Kaynaklı Hataların Sonucu Sorunlar Olabilir.

Kurulumdan kaynaklı hatalar, genelde büyük sorunlara yol açar. Fakat tesisatla ilgili olan bu sorunların çözümü genelde zor olduğu için suç kombiye atılır.

Kullanıcı Hatalarından Kaynaklı Sorunlar Olabilir.

Kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar, kombi kullanım kılavuzunun okunmadığı veya eksik okunduğu durumlarda ortaya çıkmaktadır. Resetleme ile çözülebilmektedir.

Çevresel Etmenlerden Kaynaklı Sorunlar Olabilir.

Bu sorunlar, elektriklerin kesilmesi ve voltaj dalgalanmalarından kaynaklanır. Gerekli önlemler alınarak bu sorun rahatça çözülebilir.

Kombilerde donma olabilir.

Özellikle kış aylarında kombinin içeride değil de dışarıda olması, kombide donmaya sebebiyet verir. Don korumasının aktif olması ve yoğuşma giderinin uygun yapılması, donma riskini ortadan kaldırarak sorunları çözer.

Bakım Eksikliklerinden Kaynaklı Sorunlar Olabilir.

Bakım eksiklikleri, parça ömürlerinin kısalmasına bu da kombilerinizin kısa sürede bozulmasına yol açmaktadır. Bu sorunlar, kombi bakımlarının herhangi bir servis tarafından düzenli olarak yapılmasıyla çözülebilir.

En İyi Kombi Markası

Piyasada birçok kombi türü ve markası bulunmaktadır. Teknolojinin de etkisiyle kombiler sistemlerine göre çeşitlenmiştir. Bu çeşitlenmenin sonucu olarak ortaya çıkan kombi türleri şunlardır; yoğuşmalı, tam yoğuşmalı ve yoğuşmasız kombilerdir. Yoğuşmasız kombiler, artık kullanımı yasak olduğundan dolayı üretilmemektedir. Tam yoğuşmalı kombiler, yoğuşmalı veya yoğuşmasız kombilere göre daha fazla tasarruf sağlamaktadır. Bu yüzden son zamanlarda en çok tercih edilen kombi türü tam yoğuşmalı kombilerdir. Yazımızda en iyi kombi markalarına bakarken tabii ki tam yoğuşmalı kombilere yer vereceğiz. Çünkü tasarruf sağlaması sebebiyle cebinizi de yakmayacaktır. Şimdide sizin için en iyi kombi markalarını sıraladık; E.C.A., DemirDöküm, Vaillant, Viessmann, Buderus, Ferroli şeklinde sıralayabiliriz. Diğer kombi markaları ise Arçelik, Bosch, Beko, Protherm, Baymak, Alarko, İmmergas, Maktek, Airfel vb. şeklinde sıralanabilir.

İzmir Kombi Servisi

En iyi kombi markalarını öğrendikten sonra seçimimizi yapmak için son kriterimiz, bulunduğumuz bölgede izmir kombi servisi olup olmamasıdır. İzmir bölgesinde neredeyse tüm kombi markalarının servis hizmeti verilmektedir. Bu yüzden kriteriniz, en iyi kombi markasını seçmek olmalıdır. İzmir kombi servisi için geniş bir ağa sahiptir. Şimdi bu geniş ağ içerisinde bulunan kombi servislerini inceleyelim…

İzmir Viessmann Servisi

Viessmann, bir Alman enerji şirketidir. Dünya’da lider sistemleri üreticilerindendir. Viessmann marka kombilerinize bağlı petekleriniz, çalışıyor ama ısı vermiyorsa servis ile iletişime geçmelisiniz. Bu sorunun çözümü için İzmir Viessmann servisi size destek sağlamaktadır.

Vaillant Servisi
Vaillant Servisi

İzmir Vaillant Kombi Servisi
Vaillant Group, ısıtma, soğutma ve sıcak su ürünleri geliştiren bir şirkettir. Şirket, Avrupa’da sektörün ileri gelenlerindendir. Vaillant marka kombileriniz, patlamalı yanıyorsa endişelenmeyin. Bu sorunun çözümü için İzmir Vaillant servisi size destek sağlamaktadır.

 

Bosch Servisi
Bosch Servisi

İzmir Bosch Kombi Servisi
Bosch, Almanya merkezli bir elektronik ve mühendislik firmasıdır. Bosch, otomotiv parçası sağlamada dünyanın önde gelen kuruluşlarındandır. Ayrıca kombi üretiminde de adından söz ettirmiştir. Bosch marka kombilerinizde sıcak suyu açınca peteklerinizin çok ısınması gibi bir problemle karşılaşırsanız İzmir Bosch servisini çağırmalısınız.

 

İzmir Arçelik Kombi Servisi
Arçelik, dünya genelinde hizmetleri olan Türkiye merkezli beyaz eşya ve teknoloji şirketidir. Arçelik, kaliteli kombiler de üretmektedir. Arçelik marka kombileriniz su kaçırıyor veya akıtıyorsa İzmir Arçelik servisinden destek almalısınız.

Buderus Servisi
Buderus Servisi

İzmir Buderus Kombi Servisi
Buderus, tarihi çok eskilere dayanan kombi üretim firmasıdır. Türkiye pazarında da kendine geniş bir yer bulmuştur ve müşteriler tarafından tercih edilen markalardandır. Sizin de Buderus marka kombinizden ses geliyorsa tamiri ve sesin yok edilmesi için İzmir Buderus servisini çağırıp destek almalısınız.

 

ECA Servisi
ECA Servisi

İzmir E.C.A. Kombi Servisi
E.C.A., kurucuları olan iki kardeş ve babalarının isimlerinin baş harfleri kullanılarak ismi oluşturulmuş bir kombi üretim şirketidir. Üretimine Türkiye’de devam etmektedirler. E.C.A. marka kombinizden sıcak su gelmiyorsa İzmir E.C.A. servisinden destek almalısınız.

 

Baymak Servisi
Baymak Servisi

İzmir Baymak Kombi Servisi
Baymak, Türk ısıtma ve soğutma sektörü firmasıdır. Baymak’ın Türkiye genelinde birçok bayisi ve satış noktası bulunmaktadır. Baymak markalı kombilerinizin kurulumundan kaynaklı sorunlar yaşıyorsanız İzmir Baymak servisinden destek almalısınız.

 

Demir Döküm Servisi
Demir Döküm Servisi

İzmir DemirDöküm Kombi Servisi
DemirDöküm, 1954 yılında İstanbul’da kurulmuş ve ısıtma, su ısıtma ve iklimlendirme sektörlerinde çalışan Türkiye’nin ilk sanayi şirketlerindendir. DemirDöküm marka kombinizde donma olayları yaşadıysanız İzmir DemirDöküm servisinden destek alınız.

 

izmir beko servisi
izmir beko servisi

İzmir Beko Kombi Servisi
Beko, Koç Holding kapsamında çalışan ve dünya çapında da etkinliği olan beyaz eşya ve elektronik markasıdır. Kombi üretimi de yapmaktadırlar. Beko markalı kombilerinizde bakımdan kaynaklı aksaklıklar yaşadıysanız bakımlarını yaptırmak için İzmir Beko servisine danışmalısınız.

 

İzmir Alarko Kombi Servisi
Alarko Holding, İstanbul merkezli bir kuruluştur. Alarko ismi; alım ve satım, araştırma ve geliştirme, komple tesisler kurma anlamına gelmektedir. Alarko marka kombinizde kendinizden kaynaklı hatalar olduğunu düşünüyorsanız ve çözemediyseniz çözmek için bir adresiniz var. İzmir Alarko servisine danışmalısınız.

Ferroli Servis
Ferroli Servis

İzmir Ferroli Kombi Servisi
İtalyan menşeli kombi üretim markasıdır. Ferroli marka kombileriniz varsa ve peteklerinizde yukarıda tek tek sıraladığımız sorunlar oluşuyorsa korkmayın. Bu sorunların çözümü için İzmir Ferroli servisinden destek almalısınız.

 

 

Bu markalardan veya bu markaların dışında kalan markalardan (İmmergas, Maktek, Airfel, Ariston, Termodinamik, Profilo, Daikin, Warmhaus, Daylux, Çetinkaya vb.) herhangi birinin kombi ürünüyle sorun yaşarsanız teknik eğitim almış kombi servisini çağırmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz tüm markaların İzmir kombi servisine, aşağıda bulunan adres ve telefondan ulaşabilirsiniz:

Adres:            4095 Sokak No:21 / a Karabağlar İZMİR

Telefon:          0 (232) 224 84 75