İzmir Fırın ve Ankastre Servisi

Beyaz eşyaların kullanım amacı bakımından belki de en eski olan ürünleri, fırınlardır. Fırın, eskiden beri yemek yapmak ve ısısından yararlanmak için kullanılan bir araçtır. Şimdilerde genelde yemek pişirmek ve yemekleri ısıtmak için kullanılır. Fakat farklı işlevleri de vardır; cam şişeleri eritmek ve yeniden kullanılmasına fırsat vermek, metalleri eriterek şekil verilmesini sağlamak gibi… Fırınlar da kendi içinde çeşitlenmiştir. Evlerimizde olan fırınlar, mikrodalga fırınlar, yüksek ateşli fırınlar, davul fırınlar ve odun ateşiyle yanan ekmek fırınları fırınlara örnektir. Eski zamanlardan bu yana insanlar için bu denli önemli olan fırınlar ile ilgili olan yazımızda; fırın arızalarından, en iyi fırınlardan ve İzmir ili fırın servisinden bahsedeceğiz…

izmir fırın servisleri
izmir fırın servisleri

En sık karşılaşılan fırın arızaları nelerdir?

İç Aydınlatma Lambanız Yanmıyor Olabilir.

Elektrikleri ve lambayı kontrol ettikten sonra teknik servis çağırmalısınız.

Fırınınızın Alt Kısmı ve Üst Kısmı Eşit Pişirmiyor Olabilir.

Kullanım kılavuzuna göre raf konumlarını, pişirme süresi ve sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Fırınınızın Gözü Alev Almıyor Olabilir.

Şapka ve adaptörü, enjektörler veya bunlar değilse bujide arıza olma ihtimali yüksektir. Teknik servis çağırmalısınız.

Cihazınız Çalışmıyor Olabilir.

Sigortanızı kontrol ettikten sonra ürünün fişinin prize takılı olup olmadığını kontrol edin. Sorun buralarda değilse teknik servis çağırmanız faydalı olacaktır.

En İyi Fırın Markası

izmir ankastre servisleri
izmir ankastre ve fırın servisi

İnsanlar, beyaz eşya alışverişinde mutfaktaki yardımcılarını özenle seçmek isteyecektir. Beyaz eşya alışverişi sırasında farklı boyutlarda ve özelliklerde çeşitli fırın marka ve modelleri bulunmaktadır. Boyutlarına göre fırın çeşitleri; fırın, midi/mini fırın, mikrodalga fırın ve davul fırın şeklinde sınıflandırılmıştır. Seçiminiz bütçenize ve kişisel zevklerinize göre şekillenecektir. Seçim yaparken enerji sınıfı, yalıtım malzemesi, pişirme süresi, fan olup olmaması, turbo olup olmaması, zamanlama olup olmaması ve ekran özellikleri önem kazanmaktadır. Fırınınızı seçerken A+++ enerji sınıfı olmasına ve yalıtım malzemesinin kaliteli olmasına dikkat ederseniz paranız cebinizde kalacaktır. Fırınınız, fanlı ve turbolu olursa yemekleriniz daha lezzetli ve hızlı pişecektir. Ayrıca turbolu fırınlar, 2 farklı yemeği aynı anda pişirebilmektedir. Fırınınızda zamanlama ayarı olursa, siz diğer işlerinizi hallederken fırınınız istediğiniz saatte devreye girerek yemeğinizi pişirecektir. Sizi de büyük bir yükten kurtaracaktır. Günümüzde göze hitap eden ürünler ön planda olduğu için rengi de çok önemlidir. İnoks renkler tercih edilmektedir. Dijital göstergeli olan fırınlar da analog göstergeli olan fırınlara göre son zamanlarda daha önde gelmektedir.

En iyi fırın markaları; Arçelik, Simfer, Silverline, Franke, Bosch, Ferre’dir. Diğer fırın markaları; Teka,  Termikel, Miele,  Vestel, Esty,   Profilo, Vinola, Electrolux, Beko, Siemens, Samsung,  Hotpoint-Ariston’dur.

İzmir Fırın Servisi

En iyi fırın markalarını öğrendikten sonra seçimimizi yapmak için son kıstasımız, fırınımızı kullanacağımız bölgede teknik servis olup olmamasıdır. İzmir bölgesinde neredeyse tüm fırın markalarının teknik servis hizmeti verilmektedir. Bu yüzden kıstasınız, en iyi fırın markasını seçmek olmalıdır. İzmir, fırın servisi için geniş bir ağa sahiptir. Şimdi bu geniş ağ içerisinde bulunan fırın servislerini inceleyelim…

İzmir Silverline Servisi

1994 yılında Gümüşfon adıyla Türkiye’de aspiratör ve davlumbaz üretimi için kurulmuştur. Daha sonraları firmanın ismi, Silverline olarak değişti. İlk olarak Softline ismi verilen aspiratör üretildi. İlk ihracat 2000 yılında Bulgaristan’a gerçekleştirilmiştir. Silverline marka fırınınızda iç aydınlatma lambasının yanmaması sorununu yaşadıysanız İzmir Silverline servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Franke Servisi

Franke, 100 yılı aşkın süredir mühendislik ve tasarımlarıyla adından söz ettirmiştir. Firma, müşterilerine çok değer vermektedir. Ayrıca fırın ürtimi konusunda da iddialıdırlar. Franke marka fırınınızda alt kısmı ve üst kısmının eşit pişirmemesi sorununu yaşadıysanız İzmir Franke fırın servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Siemens Servisi

Siemens; dünya çapında bir elektronik firmasıdır. Enerji tasarrufu konusunda önce gelen Siemens şirketi, tıbbi cihazların tedariği konusunda da adından söz ettirmektedir. Siemens marka fırınınızın gözünün alev almaması sorununu yaşadıysanız İzmir Siemens servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Luxell Servisi

Küçük ev aletleri ve fırın gibi pişirici ürünlerde en iyi firmalardan biri olan Luxell, 1972 yılında üretime başlayan Kumtel firmasının altında kurulmuştur. Bünyesinde elektrikli ısıtıcılar, fırınlar, tost makinaları ve su ısıtıcıları gibi pek çok ürün bulunmaktadır. Luxell marka fırınınızda cihazınızın çalışmaması sorununu yaşadıysanız İzmir Luxell fırın servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Simfer Servisi

1977 yılında kurulan Simfer A.Ş., merkezi Türkiye’de bulunan bir beyaz eşya ve fırın üreticisidir. Firmanın fabrikası, Kayseri ilinin Melikgazi ilçesinde bulunmaktadır. Simfer marka fırınınızda üstteki sorunlardan birini veya birkaçını yaşadıysanız İzmir Simfer fırın servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

Bu markalardan veya bu markaların dışında kalan markalardan (Teka,  Termikel, Miele,  Vestel, Esty,   Profilo, Vinola, Electrolux, Beko, Siemens, Samsung,  Hotpoint-Ariston vb.) herhangi birinin fırın ürünüyle sorun yaşarsanız teknik eğitim almış fırın servisini çağırmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz tüm markaların İzmir fırın servisine, aşağıda bulunan adres ve telefondan ulaşabilirsiniz:

Adres              : 4095 Sokak No:21 / a Karabağlar İZMİR

Telefon           : 0 (232) 224 84 75