İzmir Çamaşır Makinesi Servisi

İzmir çamaşır makinesi servisi

Temizlik, insanlığın varoluşundan günümüze kadar insanlar için hep önemli olmuştur. Fakat günümüzde pandemi sürecinin de etkisiyle temizlik ve hijyenin önemi kat be kat artmıştır. Temizlik, eskiden sadece hatta çamurla yapılmakta idi. Sonradan sabun, deterjan vb. malzemelerle yapılmaya başlanıldı. Yakın geçmişimizde ise çamaşır makineleri çıktı ve tüm o yorucu işleri devraldı. Çamaşır makinelerinin insan hayatındaki serüveni, merdaneli çamaşır makineleriyle başladı. Daha sonra manuel ayarlı çamaşır makineleri çıktı. Günümüzde ise tam otomatik çamaşır makineleri tamamen piyasaya hüküm sürmüştür. Tabii burada teknolojinin etkisini yok saymak, doğru bir yaklaşım olmayacaktır. İnsanlar için bu denli önemli olan çamaşır makinesi ile ilgili olan yazımızda; çamaşır makinesi arızalarından, en iyi çamaşır makinesinden ve İzmir çamaşır makinesi servisinden bahsedeceğiz…

İzmir çamaşır makinesi arızaları
İzmir çamaşır makinesi arızaları

Çamaşır Makinesi Arızaları

Çamaşır makineleri farklı sebeplerle arıza kodu verir. İzmir Çamaşır makinesi arızaları; bakımdan, dış faktörlerden ya da aşırı kullanımdan dolayı bozulmasından kaynaklı olabileceği gibi kurulum sırasında ve kullanım anında yapılan hatalardan da kaynaklı olabilir. Şimdi, en sık karşılaşılan çamaşır makinesi arızalarını başlık başlık inceleyeceğiz:

Çamaşır makinesi çalışmıyor.

Çamaşır makinesinin fişini kontrol edin. Fişte ve prizde sorun yoksa servis çağırın.

Çamaşır makinesi suyu almıyor.

Çamaşır makinenizin hortumunun bağlı olduğu çeşme açık olmayabilir, filtreler tıkalı olabilir ya da kapağı kapalı olmayabilir. Sorun bunlarda değilse servis çağırmalısınız.

Çamaşır makinesinin kazanı dönmüyor.

Yıkama motoru kapasitörü, yıkama motoru, elektronik kart program cihazı arızalanmış olabilir. Sorun bunlarda değilse İzmir çamaşır makinesi servisini çağırmalısınız.

Çamaşır makinesi sıkma yapmıyor.

Cihazınızda dengesiz çamaşır var ise ve suyunu boşaltmadıysa ya da yıkama motoru ve elektronik kart parçaları arızalanmış olabilir. Sorun bunlarda değilse servisimizi çağırmalısınız.

Çamaşır makinesi su sızdırıyor.

Çamaşır makinenizin su giriş ve su çıkış hortumlarını kontrol ettikten sonra cihazın fişini çekin ve çeşmesini kapatın servisi çağırın.

Çamaşır makinesinin kapısı kilitlenmiyor.

Çamaşır makinesinin kapı tutamağı, kapı kilidi ya da elektronik kartı parçalarından biri veya bir kaçı muhtemelen arızalıdır. Bu durumda servis çağırmalısınız.

Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor.

Çamaşır makineniz suyunu boşaltmıyor ise çamaşır makinesinin sağ alt kısmında bulunan filtrenin tıkalı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Pis su giderinin tıkanık olmadığından emin olunmalıdır. Pompa motoru parçası arızalı olabilir. Bu durumda servis çağırmalısınız.

Çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor.

Çamaşır makineniz yüksek sesli çalışıyorsa ve bu ses bilhassa sıkma aşamasında geliyorsa kazan rulmanları dağılmıştır. Servis çağırıp kontrolünü yaptırmalısınız.

Çamaşır makinesi çok sallanıyor.

Makineniz kurulurken ayak ayarları güzelce yapılmalıdır. Attığınız çamaşırlar fazla veya az olmamalı, kullanma kılavuzundaki şekliyle atmalısınız. Amortisörleri de arızalı olabilir. Bu durumda servis çağırmalısınız.

Çamaşır makinesi elektrik çarpıyor.

Elektrikle ilgili bir sorun vardır. Elektrik ustası çağırın, prizi kontrol ettirin, sorun yoksa servis çağırın.

Çamaşır makinesinde program takılması oluyor.

Isıtıcının ya da elektronik kartın arızalı olma ihtimali yüksektir. Servis çağırın.

Çamaşır makinesi yumuşatıcıyı almıyor.

Deterjan kutunuzu söküp temizlerseniz sorununuz çözülecektir.

Çamaşır makinesi elektrik sigortalarını attırıyor.

Bu durumda kısa devre vardır. Fişi söküp servis çağırmalısınız.

En İyi Çamaşır Makinesi Markası

Piyasada birçok çamaşır makinesi türü ve markası bulunmaktadır. Teknolojinin de etkisiyle çamaşır makineleri enerji tüketimine, rengine, markasına, kilogramına, garanti süresine ve program sayısına göre çeşitlenmiştir. Bu çeşitlenmenin sonucu olarak da birçok model üretilmiştir. Son zamanlarda kilograma göre en çok tercih edilen çamaşır makinesi türü 9 kilogram ve üzeri olan çamaşır makineleridir. Tabi kilogram haneden yaşayan kişi sayısıyla doğru orantılıdır. Revaçta olan renk modeller inoks modellerdir. Program sayısının fazla olması, insanların işini kolaylaştırdığı için insanlar tarafından çok programlı çamaşır makineleri tercih edilmektedir. A+++ olan çamaşır makineleri de enerji tasarrufu açısından avantajlı olduğu için gözdedir. Alım sürecinde garanti süresi de bir diğer faktördür. Garanti süresinin fazla olması insanları çamaşır makinesini almaya itmektedir.

Yazımızda en iyi çamaşır makinesi markalarına bakarken tabii ki ilk sırada Bosch markalı çamaşır makinelerine yer vereceğiz. Çünkü tasarruf sağlaması, renk seçeneklerinin bol olması, program sayısının insanı çekmesi, Alman üretimi olması, uzun süreli garantisinin olması, fiyat performans açısından uygun olması ve tasarruflu olması açılarından cebinizi yakmayacak ve sizin için iyi bir tercih olacaktır. Şimdide sizin için en iyi çamaşır makinesi markalarını sıraladık; Bosch, Arçelik, Beko, Vestel, Samsung, Profilo, Siemens, LG şeklinde sıralayabiliriz. Diğer çamaşır makinesi markaları ise Regal, Hotpoint, Altus, Hoover, Electrolux, Miele, Vestfrost, Moyu, Windsor, SEG, Teka, Finlux, Candy, Indesit, Nexon vb. şeklinde sıralanabilir.

İzmir Çamaşır Makinesi Servisi

En iyi çamaşır makinesi markalarını öğrendikten sonra seçimimizi yapmak için son kıstasımız, çamaşır makinesini kullanacağımız bölgede size yakın bir servis olup olmamasıdır. İzmir bölgesinde neredeyse tüm çamaşır makinesi markalarının özel servis hizmeti verilmektedir. Bu yüzden kıstasınız, en iyi çamaşır makinesi markasını seçmek olmalıdır. İzmir, çamaşır makinesi servisi için geniş bir ağa sahiptir. Şimdi bu geniş ağ içerisinde bulunan çamaşır makinesi servislerini inceleyelim…

İzmir Arçelik Servisi

Arçelik, dünya genelinde hizmetleri olan Türkiye merkezli beyaz eşya ve teknoloji şirketidir. Arçelik, kaliteli çamaşır makineleri de üretmektedir. Arçelik marka çamaşır makineleriniz çalışmıyor ise İzmir Arçelik servisinden destek almalısınız.

İzmir Bosch Servisi

"<yoastmark

Bosch, Almanya merkezli olan önemli bir elektronik ve mühendislik firmasıdır. Bosch, özellikle otomotiv parçası sağlamada dünyanın ileri gelen firmalarındandır. Bosch marka çamaşır makinenizde suyu almama sorununu yaşadıysanız İzmir Bosch servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Beko Servisi

izmir beko servisi
izmir beko servisi

Beko, Koç Holding kapsamında çalışan ve dünya çapında da etkinliği olan beyaz eşya ve elektronik markasıdır. Çamaşır makinesi üretimi de yapmaktadırlar. Beko markalı çamaşır makinelerinizde kazan dönmeme sorunu yaşadıysanız İzmir Beko servisine danışmalısınız.

İzmir Vestel Servisi

Vestel, 1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde sürdüren bir şirkettir. Vestel, elektronik eşyalar ve beyaz eşyalar üretmektedir. Vestel marka çamaşır makinenizde sıkma yapmama sorununu yaşadıysanız İzmir Vestel servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Samsung Servisi

Samsung Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Samsung’un en önemli şirketi, Samsung Electronics’tir. Samsung marka çamaşır makinenizde su sızdırma sorununu yaşadıysanız İzmir Samsung servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Profilo Servisi

Profilo Servisi
Profilo Servisi

Profilo, 1976 yılında İstanbul’da kurulan beyaz eşya ve elektronik ürünleri üreticisidir. Özellikle beyaz eşya üretiminde Avrupa’da yaygındır. Üretimini daha çok Marmara Bölgesi fabrikalarında gerçekleştirmektedir. Profilo marka çamaşır makinenizde kapı kilitlenmeme sorununu yaşadıysanız İzmir Profilo servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Siemens Servisi

Siemens Servisi
Siemens Servisi

Siemens, Avrupa’nın en büyük teknoloji holdingidir. Şirketin yönetimi Almanya’nın Berlin ve Münih kentlerindedir. Holding uluslararası alanda üç ana sektörde faaliyet göstermektedir: endüstri, enerji ve sağlık. Siemens marka çamaşır makinenizde suyu boşaltmama sorununu yaşadıysanız İzmir Siemens servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir LG Servisi

LG Electronics Inc., Seul merkezli Güney Kore uluslu elektronik şirketi ve dünya çapında var olan, binlerce çalışanı bulunan şirket, LG Grubu’nun bir üyesidir. LG marka çamaşır makinenizde çok ses çıkarma sorununu yaşadıysanız İzmir LG servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

Bu markalardan veya bu markaların dışında kalan markalardan (Regal, Hotpoint, İzmir Altus Servisi, Hoover, İzmir Electrolux, İzmir Miele, Vestfrost, Moyu, Windsor, İzmir SEG Servisi, İzmir Teka Servisi, Finlux, Candy, Indesit, Nexon vb.) herhangi birinin çamaşır makinesi ürünüyle sorun yaşarsanız teknik eğitim almış çamaşır makinesi servisini çağırmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz tüm markaların İzmir çamaşır makinesi servisine, aşağıda bulunan adres ve telefondan ulaşabilirsiniz:

Adres: ​4095 Sokak No:21 / a Karabağlar İZMİR

Telefon: ​0 (232) 224 84 75