İzmir Buzdolabı Servisi

İzmir Buzdolabı Servisi olarak evimizin olmazsa olmaz elektronik aletlerinden biri olan buzdolabının bizler için ne ifade ettiğini çok iyi biliyoruz. Buzdolabı, modern yaşamın o kadar önemli bir bileşenidir ki onsuz, dünyanın nasıl bir yer olduğunu hayal etmek çok zor. Mekanik soğutma sistemleri uygulanmadan önce, insanlar yiyeceklerini ya yerel olarak bulunan ya da dağlardan indirilen buz ve kar kullanarak soğutmak zorundaydı. Yiyecekleri soğuk ve taze tutmak için ilk mahzen, zemine kazılmış, tahta veya samanla kaplı, kar ve buzla dolu deliklerdi. Bu, insanlık tarihinin büyük bölümünde tek soğutma yöntemiydi. Modern buzdolaplarının ortaya çıkışı her şeyi değiştirdi, buz evlerine ve yiyecekleri serin tutmak için diğer kaba araçlara olan ihtiyacı ortadan kaldırdı. İlk buzdolabının temelleri 1748 yıllarına dayansa da zaman içinde birçok yenilik eklenerek ilk halinden çok farklı bir noktaya gelmiştir. Hatta günümüzde güneş, manyetik ve akustik enerji kullanarak çalışan buzdolapları bile vardır. İnsanlar için bu denli önemli olan buzdolabı ile ilgili olan yazımızda; buzdolabı arızalarından, en iyi buzdolaplarından ve İzmir buzdolabı servisinden bahsedeceğiz…

İzmir’de En Sık Karşılaşılan Buzdolabı Arızaları

Buzdolapları, farklı sebeplerle arıza kodu verir. Buzdolabı arızaları; genelde soğutmayla alakalı sorunlardan kaynaklanmaktadır. Arızanın durumuna göre sorunu kendiniz çözebileceğiniz gibi teknik servis de çağırmanız gerekebilir. Şimdi, en sık karşılaşılan buzdolabı arızalarını tek tek inceleyeceğiz:

Buzdolabınızın Alt Kısmı Soğutuyor, Üst Kısmı Soğutmuyor Olabilir.

Derin dondurucunun alt kısımda bulunduğu nofrost buzdolaplarında bu sorun görülmektedir. Bu arızanın nedeni, buzdolabının kapağının açık kalmasıdır. Kapak açık kalırsa içerisi karlama yapar. Bu sorunu çözmek için 2 gün fişi çekip kapakları açık şekilde bekletiyoruz. Sorun çözülmezse servisten destek almalısınız.

Buzdolabınız, Üst Tarafından Su Akıtıyor Olabilir.

Rezistans ve sensör arızalanmasından dolayı su tahliye kanallarının tıkanması ve straforların zamanla su yüzünden şişmesi sebebiyle su akıntısı arızası oluşmaktadır. Böyle bir arıza durumunda bazı parçaların değişmesi gerekmektedir. Bu yüzden servisi arayıp destek istemelisiniz.

Buzdolabınızın Üst Kısmı Soğutuyor, Alt Kısmı Soğutmuyor Olabilir.

Bu arıza iki sebepten kaynaklanmış olabilir. Birinci sebep, buzdolabının kapağının açık kalması; ikinci sebep de bazı parçaların(rezistans (ısıtıcı), defroz ntc sensörü, termal sigorta (termik), zaman saati) arızalanmasıdır. Kapağın açık kalması sorunundan dolayı karlama yapar. Bu sorunu çözmek için 2 gün fişi çekip kapakları açık şekilde bekletiyoruz. Arızanın parçalardan kaynaklanması durumunda da kesinlikle servisten destek alınmalıdır.

Buzdolabınızın Gövdesi Isınabilir.

Buzdolabınızın arkasında boşluk bulunmaması nedeniyle buzdolabınız hava alamaz. Bu yüzden de gövdesi ısınır. Bu sorunun çözümü için arkasında 10 cm boşluk bulundurmalısınız ve dar alanlarda bulundurmayın. Bunun dışında da 6 ayda bir, teknik servisi çağırıp genel bakımlarını yaptırmalısınız.

En İyi Buzdolabı Markası

izmir buzdolabı servis merkezi
izmir buzdolabı servis merkezi

Piyasada sizi seçim yapmakta zorlayacak derecede buzdolabı türü ve markası bulunmaktadır. Buzdolabı türleri; tek kapılı, çift kapılı buzdolabı(kombi tipi buzdolabı, gardırop tipi buzdolabı) ve joker buzdolabı olarak üçe ayrılır. Tercih edilmesi gereken buzdolabı türü, joker buzdolaplarıdır. Fakat herkesin alım gücü bu türe yetmeyeceği için çift kapılı buzdolabını tercih edebilirsiniz. Bu tür de kapladığı alan yüzünden sorun olabilmektedir. Bu durumda da başvuracağınız buzdolabı türü, tek kapılı buzdolaplarıdır. Seçim yaparken buzdolabı hacmine de dikkat etmelisiniz. Günümüzde 60 litreden 800 litreye kadar hacimli buzdolapları üretilmektedir. Seçimi evdeki kişi sayınıza göre yapmalısınız. Seçim yaparken mavi ışık teknolojisinin olmasına, nofrost olmasına, hareketli raflarının bulunmasına ve anti bakteriyel özelliğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca; garanti süresinin uzun olması faydanıza olacaktır. Son olarak da enerji sınıfının A+++ olması ve cam rafa sahip olması da insanları buzdolabı almaya itmektedir. Revaçta olan renk modeller de inoks ve siyah renkli modellerdir.

Yazımızda en iyi buzdolabı markalarına bakarken tabii ki ilk sırada Bosch markalı buzdolaplarına yer vereceğiz. Çünkü tasarruf sağlaması, renk seçeneklerinin bol olması, nofrost olması, mavi ışık teknolojisini kullanması, Alman üretimi olması, uzun süreli garantisinin olması, fiyat performans açısından uygun olması açılarından cebinizi yakmayacak ve sizin için iyi bir tercih olacaktır. Yerli üretim olan Arçelik markalı buzdolapları, iç piyasada Bosch markalı buzdolapları kadar rağbet görmektedir. Şimdi de sizin için en iyi buzdolabı markalarını sıraladık; Bosch, Arçelik, Beko, Vestel, Samsung, Profilo, Siemens, LG şeklinde sıralayabiliriz. Diğer buzdolabı markaları ise Regal, Hotpoint, Altus, Hoover, Electrolux, Miele, Vestfrost, Moyu, Windsor, SEG, Teka, Finlux, Candy, Indesit, Nexon vb. şeklinde sıralanabilir.

İzmir Buzdolabı Servisi

En iyi buzdolabı markalarını öğrendikten sonra seçimimizi yapmak için son kıstasımız, buzdolabını kullanacağımız bölgede yetkili servis olup olmamasıdır. İzmir bölgesinde neredeyse tüm buzdolabı markalarının yetkili servis hizmeti verilmektedir. Bu yüzden kıstasınız, en iyi buzdolabı markasını seçmek olmalıdır. Şimdi İzmir buzdolabı servislerini inceleyelim…

İzmir Vestel Servisi

Vestel, 1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde sürdüren bir şirkettir. Vestel, elektronik eşyalar ve beyaz eşyalar üretmektedir. Vestel marka buzdolabınızda alt kısmı soğutup üst kısmı soğutmama sorununu yaşadıysanız İzmir Vestel buzdolabı teknik servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Bosch Servisi

Bosch Servisi
Bosch Servisi

Bosch, Almanya merkezli olan önemli bir elektronik ve mühendislik firmasıdır. Bosch, özellikle otomotiv parçası sağlamada dünyanın ileri gelen firmalarındandır. Bosch marka buzdolabınızda üst tarafından su akıtma sorununu yaşadıysanız İzmir Bosch buzdolabı servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Siemens Servisi

Siemens, Avrupa’nın en büyük teknoloji holdingidir. Şirketin yönetimi Almanya’nın Berlin ve Münih kentlerindedir. Holding uluslararası alanda üç ana sektörde faaliyet göstermektedir: endüstri, enerji ve sağlık. Siemens marka buzdolabınızda üst kısmı soğutup alt kısmı soğutmama sorununu yaşadıysanız İzmir Siemens buzdolabı teknik servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Profilo Servisi

Profilo, 1976 yılında İstanbul’da kurulan beyaz eşya ve elektronik ürünleri üreticisidir. Özellikle beyaz eşya üretiminde Avrupa’da yaygındır. Üretimini daha çok Marmara Bölgesi fabrikalarında gerçekleştirmektedir. Profilo marka buzdolabınızda gövde ısınması sorununu yaşadıysanız İzmir Profilo servisinden buzdolabı teknik servisi için destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Arçelik Servisi

izmir arçelik servisi
izmir arçelik servisi

Arçelik, dünya genelinde hizmetleri olan Türkiye merkezli beyaz eşya ve teknoloji şirketidir. Arçelik, kaliteli buzdolapları da üretmektedir. Arçelik marka buzdolabınızda yukarıdaki sorunlardan birini veya birkaçını yaşıyor iseniz İzmir Arçelik buzdolabı servisinden destek almalısınız.

 

Bu markalardan veya bu markaların dışında kalan markalardan (Regal, İzmir Hotpoint Servisi, Altus, Hoover, Electrolux, Miele, Vestfrost, Moyu, Windsor, SEG, Teka, Finlux, Candy, Indesit, Nexon vb.) herhangi birinin buzdolabı ürünüyle sorun yaşarsanız teknik eğitim almış buzdolabı servisini çağırmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz tüm markaların İzmir buzdolabı servisine, aşağıda bulunan adres ve telefondan ulaşabilirsiniz:

Adres              : ​4095 Sokak No:21 / a Karabağlar İZMİR

Telefon           : ​0 (232) 224 84 75