İzmir Bulaşık Makinesi Servisi

İzservis’in İzmir il genelinde verdiği hizmetlerden en önemlisi olan İzmir Bulaşık Makinesi Servisi hizmeti ile %100 müşteri memnuniyeti oranı yakaladığını biliyor muydunuz?

Evlerimizde özellikle kadınların en çok vakit geçirdiği alan, mutfaklardır. En lezzetli yemekler, buralar da yapılır; en güzel kahvaltılar da buralarda hazırlanır. Tabii her şey bu ana kadar çok güzel… Yemekler yenildi, sıra bulaşıklar da… Bulaşıklar, eskiden beri özellikle bayanların en zorlandığı alanlardandır. İşin sefasını başkaları sürerken cefasını onlar çekiyorlardı. Ta ki 2000’lerin başına kadar… Eskiden elde ve soğuk sularda yıkanan bulaşıklar, günümüzde el değmeden yıkanmaktadır. Bu da zamandan ve sudan tasarruf sağlamıştır. Bu tasarrufu ve kolaylığı bize getiren, bulaşık makineleridir. İlk çıktığı zamanlarda lüks beyaz eşyaları statüsünde iken günümüzde neredeyse her evde bulunmaktadır. Gelişen teknolojinin etkisiyle her türlü bulaşığı yıkayan bulaşık makineleri çıkmıştır. Bulaşık makineleri hakkında yazılan bu yazımızda bulaşık makinesi arızalarından, en iyi bulaşık makinesinden ve İzmir bulaşık makinesi servisinden bahsedeceğiz…

Bulaşık Makinesi Arızaları

Bulaşık makineleri arıza kodu verebilir. Arıza kodlarının farklı sebepleri olabilir. Bulaşık makinesi arızaları; kullanıcıdan, kurulumdan ve tesisattan kaynaklı hatalardan olabilir. Şimdi, İzmir’de en sık karşılaşılan bulaşık makinesi arızalarını başlık başlık inceleyeceğiz:

Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor.

Bu sorun; tuz, parlatıcı ya da su fıskiyesinden kaynaklı olabilir. Çamaşır makinesinin tuz ve parlatıcısı kontrol edilir. Su fıskiyesi delikleri, tıkanık mı diye kontrol edilmelidir. Temizliği yapılır. Rahat dönmüyorsa bulaşık dizilimi değiştirilir. Su basıncı da normal olmalıdır. Tüm bunlar yapılıp sorun çözülmediyse servis çağırmalısınız.

Bulaşık Makinesi Bulaşıklarda Leke Bırakıyor.

Bulaşıklar güzelce yerleştirilmeli ve kesinlikle sık yerleştirilmemelidir. Sorun, filtrede de olabilir. Filtre değişimi için servis çağırmalısınız.

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor Olabilir.

Bulaşık makinesinin çalışması için fiş, kontrol edilir. Fişte sorun yoksa bulaşık makinesinin kapağı kontrol edilir. Tüm bunlar yapılıp sorun çözülmediyse izmir bulaşık makinesi servisini çağırmalısınız.

Bulaşık Makinesi Devamlı Su Alıyor.

Bu sorun; su seviye anahtarından, hortumdan ve elektrikli musluktan kaynaklı olabilir. Bu parçalar arızalı olabilir. Böyle bir durumda izmir bulaşık makinesi servisini çağırmalısınız.

Bulaşık Makinesi Suyu Boşaltmıyor.

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda pompa motoru ve su tahliye hortumunu kontrol etmelisiniz. Pompa motorunu ve su tahliye hortumunu temizlemelisiniz. Bunları yaptıktan sonra sorun çözülmediyse teknik servisten destek almalısınız.

Bulaşık Makinesi Su Almıyor.

Bu sorun birçok nedenden kaynaklı olabilmektedir. Priz ve fişten, kapı kilit dilinden, kapı emniyet anahtarından, açma kapama anahtarından, su tesisatından, besleme hortumundan ve alt hazneye su dolmasından kaynaklı olabilmektedir. Bu sorunların çözümü için servisten destek almanız gerekmektedir.

Bulaşık Makinesinde Program İlerlemiyor.

Makineler üzerinde yazan programlardan seçtiğiniz programa göre çalışmaktadır. Bu işlem belli bir sıra gereklidir. Böyle bir sorunda program kartı kontrol edilmelidir. Bu sorunların çözümü için servisten destek almanız gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Gürültülü Çalışıyor.

Rulmanları, pompa motoru burçlarından ve fıskiyelerden kaynaklanır. Servis çağırmanız faydanıza olacaktır. İzServis makinenizi ilk gün olduğu gibi en gürültüsüz ve randımanlı bir şekilde tamir edecektir.

En İyi Bulaşık Makinesi Markası

izmir bulaşık makinesi teknik servis
izmir bulaşık makinesi teknik servis

Piyasada onlarca bulaşık makinesi türü ve markası bulunmaktadır. Bulaşık makineleri; markasına, enerji tüketimine, rengine, kişi kapasitesine, garanti süresine ve program sayısına göre çeşitlenmiştir. Teknolojinin de etkisiyle gerçekleşen bu çeşitlenmenin sonucu olarak yüzlerce yeni model üretilmiş ve üretilmeye devam etmektedir. Son zamanlarda kişi kapasitesine göre en çok tercih edilen bulaşık makinesi türü 12 kişi ve üzeri olan bulaşık makineleridir. Tabii ki kişi kapasitesi, sizin insan ilişkilerinizle ve misafir kabul edip etmeme durumunuza göre değişmektedir. Az misafiri gelen kişiler için bu makine fazla olacaktır. Gözde olan renk modeller, inoks modellerdir. Program sayıları, 2 den başlayarak günümüzde 13-14 program sayısına kadar çıkabilmektedir. İnsanlar, çok programlı bulaşık makinelerini daha çok tercih edilmektedir. Enerji tasarrufu açısından avantajlı olduğu için A+++ olan bulaşık makineleri de son zamanlarda insanların ilgisini çekmektedir.

Yazımızda en iyi bulaşık makinesi markalarına bakarken tabii ki ilk sırada Bosch ve Siemens markalı bulaşık makinelerine yer vereceğiz. Çünkü tasarruf sağlaması, renk seçeneklerinin bol olması, program sayısının insanı çekmesi, Alman üretimi olması, uzun süreli garantisinin olması, fiyat performans açısından uygun olması açılarından cebinizi yakmayacak ve sizin için iyi bir tercih olacaktır.  Fakat günümüzde iç piyasada, Arçelik gibi Türk markaları da bu markalarla yarışır hale gelmiştir. Şimdi de sizin için en iyi bulaşık makinesi markalarını sıraladık; Bosch, Siemens, Arçelik, Beko, Vestel, Samsung, Profilo, LG şeklinde sıralayabiliriz. Diğer bulaşık makinesi markaları ise Regal, Hotpoint, Altus, Hoover, Electrolux, SEG, Grundig, Candy, Indesit, Nexon vb. şeklinde sıralanabilir.

İzmir Bulaşık Makinesi Servisi

En iyi bulaşık makinesi markalarını öğrendikten sonra seçimimizi yapmak için son kıstasımız, bulaşık makinesini kullanacağımız bölgede yetkili servis olup olmamasıdır. İzmir bölgesinde neredeyse tüm bulaşık makinesi markalarının yetkili servis hizmeti verilmektedir. Bu yüzden kıstasınız, en iyi bulaşık makinesi markasını seçmek olmalıdır. İzmir, bulaşık makinesi servisi için geniş bir ağa sahiptir. Şimdi bu geniş ağ içerisinde bulunan bulaşık makinesi servislerini inceleyelim…

İzmir Bosch Servisi

Bosch Servisi
Bosch Servisi

Bosch, Almanya merkezli olan önemli bir elektronik ve mühendislik firmasıdır. Bosch, özellikle otomotiv parçası sağlamada dünyanın ileri gelen firmalarındandır. Bosch marka bulaşık makinenizde iyi yıkamama sorununu yaşadıysanız İzmir Bosch servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Arçelik Servisi

Arçelik, dünya genelinde hizmetleri olan Türkiye merkezli beyaz eşya ve teknoloji şirketidir. Arçelik, aşırı kaliteli bulaşık makineleri de üretmektedir. Arçelik marka bulaşık makineleriniz, bulaşıklarda leke yapıyor ise İzmir Arçelik servisinden destek almalısınız.

İzmir Vestel Servisi

Vestel, 1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde sürdüren bir şirkettir. Vestel, elektronik eşyalar ve beyaz eşyalar üretmektedir. Vestel marka bulaşık makinenizde çalışmama sorununu yaşadıysanız İzmir Vestel servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Beko Servisi

Beko, Koç Holding kapsamında çalışan ve dünya çapında da etkinliği olan beyaz eşya ve elektronik markasıdır. Bulaşık makinesi üretimi de yapmaktadırlar. Beko markalı bulaşık makinelerinizde devamlı su alma sorunu yaşadıysanız İzmir Beko servisine danışmalısınız.

İzmir Siemens Servisi

Siemens Servisi
Siemens Servisi

Siemens, Avrupa’nın en büyük teknoloji holdingidir. Şirketin yönetimi Almanya’nın Berlin ve Münih kentlerindedir. Holding uluslararası alanda üç ana sektörde faaliyet göstermektedir: endüstri, enerji ve sağlık. Siemens marka bulaşık makinenizde suyu boşaltmama sorununu yaşadıysanız İzmir Siemens servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Samsung Servisi

Samsung Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Samsung’un en önemli şirketi, Samsung Electronics’tir. Samsung marka bulaşık makinenizde su almama sorununu yaşadıysanız İzmir Samsung servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir LG Servisi

LG Electronics Inc., Seul merkezli Güney Kore uluslu elektronik şirketi ve dünya çapında var olan, binlerce çalışanı bulunan şirket, LG Grubu’nun bir üyesidir. LG marka bulaşık makinenizde program ilerlememe sorununu yaşadıysanız İzmir LG servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.

İzmir Profilo Servisi

Profilo Servisi
Profilo Servisi

Profilo, 1976 yılında İstanbul’da kurulan beyaz eşya ve elektronik ürünleri üreticisidir. Özellikle beyaz eşya üretiminde Avrupa’da yaygındır. Üretimini daha çok Marmara Bölgesi fabrikalarında gerçekleştirmektedir. Profilo marka bulaşık makinenizde gürültülü çalışma sorununu yaşadıysanız İzmir Profilo servisinden destek almanız faydanıza olacaktır.


İzmir Regal Servisi

Regal, Türkiye’de bir beyaz eşya üreticisi olan firmadır. 2002 yılında kurulmuş olup televizyon, buzdolapları, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, klimalar, fırınlar, derin dondurucular, termosifonlar ve ankastre ürünlerden oluşan ürün çeşitliliğine sahiptir. Regal markalı bulaşık makinelerinizde yukarıdaki sorunlardan birini veya bir kaçını yaşadıysanız İzmir Regal Bulaşık makinesi servisine danışmalısınız.

Bu markalardan veya bu markaların dışında kalan markalardan (Regal, Hotpoint, Altus, Hoover, Electrolux, SEG, Grundig, Candy, Indesit, Nexon vb.) herhangi birinin bulaşık makinesi ürünüyle sorun yaşarsanız teknik eğitim almış bulaşık makinesi servisini çağırmalısınız. Yukarıda bahsettiğimiz tüm markaların İzmir bulaşık makinesi servisine, aşağıda bulunan adres ve telefondan ulaşabilirsiniz:

Adres: ​4095 Sokak No:21 / a Karabağlar İZMİR

Telefon: ​0 (232) 224 84 75