Çiğli Maktek Servisi

Maktek Servisi

Maktek Kombilerin çalışmama nedenleri arasında su basıncının dengesiz olması en çok görülen problemdir. Bu problemin çözümü için su basıncının ideal seviyelere yükseltilmesi veya düşürülmesi gerekir. Su basıncı kombinin üzerinde yer alan bardan kontrol edilebilir. Burada basınç 1.5’in altında ise ya da 2’nin üzerinde ise kombi arızalara neden olamamak için çalışmayı durdurur. Böyle bir durumda su basıncının yeniden ayarlanması gerekir. Bunu nasıl yapacağınız ise kullanma kılavuzunda yazar.

Kılavuzda yazan işlemleri uyguladıktan sonra kombinizi yeniden kullanabilirsiniz. Yönergeleri uyguladıktan sonra kombi yine açılmıyorsa elektrik bağlantılarını kontrol edin. Güç kaynağında bir sorun yoksa gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Ardından kombinizi resetleyerek yeniden çalıştırmayı deneyin. Sorun düzelmişse kombinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Düzelmemişse kombi üzerindeki reset tuşuna basın ve kombinin kapanmasını bekleyin. Düzelmiyorsa bizi arayın.

Bu noktada firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. İzmir’de aktif olarak çiğli maktek kombi servisi hizmeti veren firmamız, oraya çıkan kombi arızalarını çözüme kavuşturarak yeniden kombinizi kullanmanızı sağlamaktadır.

Çiğli Maktek Servisi

Fazla görülen arızalardan bir tanesi su kaçıran kombilerdir. Peki kombiler neden su kaçırır? Kombi su kaçırdığında ne yapmak gerekir?

Öncelikle kombi su sızdırıyorsa kombi servisi aramak en güvenli yoldur. Sorun farklı noktalarda kendini göstermiş olabilir. Bunlar aşağıdaki gibidir. Ancak en detaylı sonuçlar servise gelen ekiplerin yapacağı kontrol ve testler sonucunda alınacaktır.

  • Tesisat borularında kırılma veya çatlama
  • Petek filtrelerinin tıkanması
  • Tesisatın tıkanması
  • Yüksek su basıncı
  • Vananın bozulması
  • Vananın açık kalması

Çiğli Maktek Servis Telefonu

Arıza kaydınızın alınmasının ardından en yakın ekip yönlendirilerek kısa sürede bakım ve onarım çalışmaları başlatılır. Bu sayede zaman kaybetmeden kombinizin tamir işlemleri başlamış olur. Tüm kombi tesisatı incelenerek su kaçağı tespit edilir ve gerekli işlemler uygulanır.

Bu tip sorunlar yaşıyorsanız 0232 224 84 75 ‘i arayarak İzmir Maktek kombi servisinden profesyonel şekilde yardım alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.