Çeşme Klima Servisi

Çeşme klima servisi olarak, tüm bakım ve onarım çalışmalarını titizlikle yürütüyoruz. Garantili servis hizmeti sunan firmalardan bir tanesi olarak, yaptığımız her işi profesyonel çerçevede tamamlıyoruz.

Klima bakımı üzerinde durulması gereken bir konudur. Bulunduğumuz ortamda aldığımız nefesin kalitesini direkt olarak klimalar belirler. Bu nedenle standart şekilde çalışması önemlidir. Temiz hava yerine kirli havayı içeri veren klimalar, solunum yolunda rahatsızlıklara neden olabilir.

Kirli hava vermesi klimaların bulunduğu ortamları içine çekerek filtrelerinde hapsetmesi sebebi ile gerçekleşir. Burada biriken tozlar zaman içinde artarak gelen hava içine karışmaya başlar. Doğrudan solunan bu havada ciğerlere zarar verir.

Çeşme Klima Tamiri

Klima filtrelerinin toz tutması havanın kirleri gelmesine neden olacağı gibi filtrelere aşırı yük binmesi klimayı zorlayacağından diğer parçalarının da arıza göstermesine neden olur. Bu da ileride daha büyük masrafların çıkmasına yol açar. Çeşme klima servisi hizmetimizden uygun fiyata faydalanarak en uygun fiyata klima temizliğini yaptırabilirsiniz. İzmir servisi içinde uzman olan ekiplerimiz donanımlı araçlar ile klimanın bakımını yaparak yeniden temiz hava solumanıza yardımcı olur.

Uzmanlara göre klima bakımı yılda en az bir kez yaptırılmalıdır. Klima hangi mevsimde yoğun olarak kullanılıyorsa, mevsim geçtiğinde bakım yaptırılması daha doğrudur. Örneğin kış aylarında ısınmak için kullanılan klimalar yazın, yazın soğutmak için kullanılan klimalar kışın bakıma alınmalıdır.

Çeşme Klima Servisi

Klima temizliği enerji tasarrufu için de önemlidir. Biriken kirler klimayı fazla zorlayacağı için ekstradan enerji harcanmasına neden olur. Bu da faturalara ek maliyet olarak yansır. Ayrıca bakımsız klimalar bir süre sonra istenen performansı vermez. Daha geç soğutmaya ve ısıtmaya başlar.

Daha geç soğutmasının ve ısıtmasının nedenlerinden biri de mekan uygun klima seçiminin yapılmamasıdır. Büyük mekanlarda küçük ölçekli klima kullanmak ısı seviyesini ayarlamayı güçleştirir. Bununla birlikte klimanın konumu da etkilidir. Yanlış yere montajlanan klimalar tam performans çalışsa bile ayarlanan ısıda soğutma veya ısıtma yapamaz.

Çeşme klima servisi içinde güvenilir firmalardan bir tanesi olarak klima bakım ve onarımında eksiksiz bir hizmet sağlıyoruz. Elektrik, elektronik ve mekanik sistemler konusunda deneyimli teknisyenlerimiz her markadan klimayı kolaylıkla onarabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir