Buca Vaillant Kombi Servisi

Buca Vaillant Kombi Servisi olarak kombilerin daha uzun süre kullanılabilmesi için mutlaka kombilerin her yıl düzenli olarak bakımlarının yapılması gerektiğini tavsiye etmekteyiz. Bakımı düzenli olarak her yıl yapılan kombilerin kullanım ömürleri sonuna kadar neredeyse arıza göstermedikleri bilinmektedir. Kombi arızalarının görülmemesi için yapılan kombi bakımları ile birlikte mutlaka kalorifer peteklerinin temizliğinin de yaptırılması gereklidir.

Kalorifer peteklerinin temizliği yapıldıktan sonra kalorifer peteklerinin çok daha iyi bir şekilde ısı sağladığı gözlemlenebilir. Çok daha iyi ısı sağlayan kalorifer petekleri nedeni ile yakıt faturalarının olması gerekenden çok daha az geldiği görülmektedir. Kombi patlamalı yanıyor, kombi çalışmasına rağmen ısıtmıyor, kalorifer peteklerinin üst kısmı ısınıyor alt kısmı ısınmıyor, kombi su akıtıyor ve kombi çok sesli çalışıyor arızası günümüzde kullanılan kombilerin temel arızalarındandır. Bu arızalar kombilerde görüldüğünde kombilerin mutlaka servis elemanları tarafından tamir edilmesi gereklidir. Aksi takdirde bilinçsiz bir şekilde yapılan kombi bakım ve onarımları patlamalı arızaların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kombiler Neden Sesli Çalışır?

Fan motoru arızaları, sıcak suyla kalorifer ayrıştırıcı parçalardan birinde arıza oluşması, kombinin haznesinde bulunan su içinde hava oluşması, kombinin devir daim motorunda arıza oluşması kombinin sesli çalışmasının nedenlerinden olabilir. Kombi sesli çalıştığında çoğu kombi kullanıcısı kombinin kısa bir süre içinde patlayabileceğini düşünebilir. Kombilerin arızalarının hızlı bir şekilde giderilmesinin gerektiğinin nedeni kombilerin gaz su ve elektrik ile çalışmasıdır. Kombi arızalarının giderilmesi için mutlaka uzman bir servis elemanından destek alınması gereklidir. Eğer bilinçsiz bir şekilde kombi arızası giderilir ise kombinin arızasının daha da genişlediği daha yüksek maliyetlerde tamirlere neden olabileceği bilinmelidir. Buca Vaillant Kombi Servisi olarak tüm kombi çeşitlerinde arıza giderme ve bakım işlemleri tarafımızca yapılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir