Buca İmmergas Servisi

İmmergas Servisi

Kombi ısınmıyor sorunu birçok müşterimizin karşılaştığı arızalardan biridir. Bu sorunun kaynağı genelde bakımsızlık olsa da kombi sisteminde veya parçalarında oluşan problemler de kombilerin ısıtmamasına yol açar.

Kombi ısınmıyor veya petekler ısınmıyorsa ısı pompasında sorun olabilir. Isı pompası; bir yoğuşturucu, bir genleşme valfi, bir buharlaştırıcı  ve bir kompresör olmak üzere toplamda 4 bölümden oluşur. Bu bölümlerin herhangi bir bölümünde arıza olması halinde diğer parçalar da işlevini tam olarak yerine getiremez. Kapalı devrelerinde soğutucu akışkan denilen özel bir gaz kullanılır. Bu gazın herhangi bir sebeple eksilmesi ya da tamamen boşalması ısı pompasının görevini yerine getirmesini engeller. Bu kombilerde daha büyük arızalara da neden olabilir. Bu nedenle kombi ısıtmıyorsa zaman kaybetmeden bir kombi servisi ile görüşerek destek almanız gerekir.

Buca İmmergas Servisi

Kombi pompasında bir sorun olması halinde bazen sıcak su alınabilir ancak petekler istenilen ısı seviyesinin altında kalabilir. Ancak peteklerin ısınmamasının tek nedeni pompa değildir. Petek giriş-çıkış borularının kirlenmesi, peteklerin içinin kirlenmesi ya da peteklerde hava kalması da tam olarak ısınmasını engeller. Bazı durumlarda peteklerin yarısı sıcak yarısı soğuk olabilir. Bunun nedeni de yine petekten kaynaklanabileceği gibi ısı pompasından da kaynaklanabilir.

Peteklerin ısınmamasının diğer bir nedeni de kombiye olan mesafesidir. Özellikle villa, dubleks evlerde kombiye en uzak olan petek yeteri kadar ısınmaz. Bunun nedeni aradaki mesafedir. Bunun çözümü oldukça basittir. Böyle bir sorununuz varsa ilk olarak kombi servisi çağırdığınızda gelecek ekipler kısa sürede yapacağı işlemler ile sorunu ortadan kaldıracaktır.

Buca İmmergas Servis Telefonu

Isı pompasının arızalı olması dışında kombide görülen kireçlenmeler de yeteri kadar ısıtma yapılmamasına neden olur. O nedenle ileride daha masraflı arızalar ile karşılaşmamak için 0232 224 84 75 ‘i arayarak profesyonel şekilde bir kombi servisi alın.

İmmergas markalı kombilerde bakım ve tamir işlemleri için İzmir’in her bölgesine ulaşım imkanımız bulunmaktadır. Bizimle iletişime geçmeniz halinde kısa sürede servis hizmeti alabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.