Buca ECA Servisi

Kombilerde görülen arızalar bazen çevresel faktörlerden kaynaklanır. Dış etkenlere bağlı olarak gelişen bu arızalar maliyetli tamir masraflarına yol açabilir. Çevresel nedenlerle görülen kombi sorunu alınacak basit önlemler ile daha ortaya çıkmadan engellenebilir.

Dış etkenlerden en can sıkıcı olan elektrik kesintileridir. Elektrik kesintileri sonrası yeniden elektrik verildiğinde kombilerin arıza durumuna geçmesi birçok kişiden aldığımız bir şikayettir. Bunun nedeni ise elektriklerin verilmesi ile ortaya çıkan voltaj dalgalanmalarıdır. Voltaj dalgalanmaları cihazların elektronik parçalarına zarar verir. Bu zarar geçici olabileceği gibi kalıcı hasarlara da yol açabilir.

Bunları engellemek için elektrikler gittiğinde kombiyi tamamen kapatmak gerekir. Elektrikler geldikten sonra birkaç dakika bekleyerek kombi yeniden açılabilir. Bu sayede voltaj dalgalanmalarına bağlı olarak görülecek arızalar engellenir. Diğer bir yöntem de regülatör kullanmaktır. Regülatörler voltaj dalgalanmalarını keserek kombinin zarar görmesini engeller. Bu nedenle kombiler için önemli parçalardan biridir ve nizami şekilde çalışması önemlidir.

Buca ECA Servisi

Kombi bakımları düzenli olarak yapılması gerekir. Özellikle kış günlerinin yaklaşması ile birlikte kombi bakımının önemi çok daha fazla artmaktadır. Uzmanlara göre yılda en az iki kez kombi bakımı yapılmalıdır.

Yılda bir kez yapılacak ise bunun kış ayları gelmeden yaptırılması daha doğrudur. Bu yoğun olarak kullanılacak kombinin kış ayında daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Ayrıca kışın yine kullanım yoğunluğuna bağlı olarak ani arızaların çıkmasını da önleyecektir. ECA kombi servisi bu noktada size kaliteli hizmet sunmaktadır.

Buca ECA Servis Telefonu

Yapılacak bu bakımlar yıl içinde kombinin arıza çıkararak bozulmasını önler. Ayrıca enerjiden tasarruf edilir. Kombi servisi yardımı ile yaptırabileceğiniz bu işlemler fazla vaktinizi almaz. Tecrübeli işinde uzman kişilerden alacağınız servisler en fazla 45 dakika sürer.

Bu süre içinde kombide gerekli olan tüm bakım adımları eksiksiz uygulanır. Çıkması muuhtemel arızalar tespit edilir ve ardından bunların çözüm yollarının bilgisi size verilerek tamir işlemine geçilir. Buca’da ECA markalı cihazlarda kombi servisi hizmeti almak için 0232 224 84 75 ‘i arayabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir