Bornova Hotpoint Servisi

Çamaşır makinelerinde görülen problemlerden bir tanesi su boşaltmamadır. Su boşaltmayan çamaşır makinelerinde genelde atık su boşaltma hortumunda bir sorun olduğundan bu işlem yapılamaz. Atık su borusu katlanmışsa makine su boşaltmaz. Bu nedenle hortumun katlanıp katlanmadığına bakın. Katlı ise düzeltin. Makinenin bağlantılarının düzgün şekilde yapılamaması bu gibi sorunlara neden olabilir. Hortumun kısa tutulması, makinenin hareket etmesi durumunda hortum katlanmasına yol açabilir. Sorunu düzelttikten sonra hala su boşaltma yapılamıyorsa Bornova Hotpoint servisi veya en yakın beyaz eşya tamiricisini arayın.

Bornova Hotpoint Servisi

Çamaşır makinesinin su boşaltmamasının diğer bir nedeni de hortumun cihaza kıyasla daha aşağı seviyede kalmış olmasıdır. Bu da yine kuruluma bağlı olarak görülen problemlerden biridir. Yeterli alan ve bilginiz varsa, hortumu daha yukarı alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yoksa İzmir Hotpoint servisi çağırın. Hortumun değiştirilmesini talep edebilirsiniz, hortumun konumunu da uygun yere alınmasını ekiplerden talep edebilirsiniz.

Çamaşır makinelerinde bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için makineye kıyafetlerinizi atmadan önce, ceplerini kontrol edin. Ceplerde kalan bozuk paralar tıkanmalarda görülen yaygın nedenlerden biridir. Bu özellikle küçük boyutlu madeni paralar için geçerlidir. Büyük madeni paralar çoğu zaman atık su borusuna girmeyeceği için makine içinde kalır ancak küçük olanlar atık su hortumuna girer ve burayı tıkar.

Bornova Hotpoint Servis Telefonu

Aynı durum düğmeler için de geçerlidir. Düğmesi sallanan ve kopmak üzere olan kıyafetleriniz de makinelerin tıkanmasına sebep olabilir. Yıkanma sırasında kıyafetler sürekli hareket ettiği için zayıf düğmeler kopar ve yine atık su hortumuna kaçarak burayı tıkar. Bu da su akıntılarına veya su boşaltmamasına yol açar.

Bornova Hotpoint servisi olarak İzmir’de hizmet sunan firmamızın telefonu 0232 224 84 75 ‘tir. Su akıtan çamaşır makinelerinizdeki sorunları sizin için tamir edecek kurumsal firmalardandır. Uygun fiyat ve kaliteli hizmet ile sağladığımız çamaşır makinesi bakımı ve çamaşır makinesi tamiri hizmeti ile kolayca arızaları ortadan kaldırabilirsiniz. Ekiplerimiz yaptığı çalışmaları kaydederek merkezde muhafaza etmektedir. Bir sonraki bakım veya tamir işlemlerinde bu değerleri de inceleyerek makinenizi en iyi ayarlamalar ile bakımını yapmaktadır.