Bornova Bosch Kombi Servisi

Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte son zamanlarda birkaç çeşitte daha beyaz eşya kullanım alanlarımıza eklenmiştir. Ülkemizde kullanılmaya başlanan doğalgaz ile en yaygın kullanılan beyaz eşyalardan birisi olan kombiler ısıtma sistemi için okullarda, evlerde ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Kombi kullanımı diğer yakıtlara nazaran kullanımı kolay, kullanımı temiz ve kullanımı daha uygun olan cihazlardandır. Kombiler doğalgaz sayesinde is, kir ve ısı azlığı sağlamadan çalışabilen cihazlardır. Kombiler beyaz eşya sınıfında kullanıldığından mutlaka her yıl düzenli olarak bakımlarının yapılması gereklidir. Bornova Bosch Kombi Servisi olarak tarafımızca İzmir merkez ve çevre ilçelerde kombi bakımları yapılmaktadır. Her yıl düzenli olarak yapılan bakımlar sonrasında kombilerin arızalarının hiçbir şekilde ortaya çıkmadığı hatta kombilerin kullanım ömürlerinin arttığı bile gözlemlenebilir.

Kombi Pilot Arızaları

Bornova Bosch Kombi Servisi olarak kombilerde en sık görülen arızalardan biri olarak sayabileceğimiz kombi pilot arızaları, hızlı tamir edilebilir fakat tamir edilmediğinde tehlikeli durumlara gelebilecek arıza çeşitlerinden birisidir. Kombi arızalarının oluşmasındaki neden genellikle kombilerin bakımlarının tam da zamanında yaptırılmamasıdır. Kombi pilot arızalarının oluşmasındaki neden ise kombilerin bağlı olarak çalışmış olduğu kalorifer peteklerinin düzenli olarak temizlenmemesidir. Kalorifer petekleri düzenli olarak temizlendiğinde kombi pilot arızasının sıklıkla görülmediği gözlemlenebilir. Kombi arızalarının oluşmaması için mutlaka kombilerin de bakımlarının düzenli olarak yapılması gereklidir. Genellikle Bornova Bosch Kombi Servisi olarak önerimiz bu cihazların bakımlarının her yıl sonbahar ayları içinde yapılmasıdır.

Kombi Temizliği

Beyaz eşyalar düzenli olarak kullanıcıları tarafından mutlaka aralıklı süreçlerde temizlenmelidir. Beyaz eşyaların düzenli olarak tozdan arındırılması cihazların çok daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlar. Kombilerde sıklıkla oluşan bazı arızaların cihaz içerisinin tozlanmasından kombi giderlerinin toz nedeni ile tıkanmasından dolayı oluştuğu bilinmelidir. Kombi temizliği dış yüzeylerinin kesinlikle çok fazla sıvı kullanılmadan temizlenmesini gerektirir. Kombi dış kısmı temizliği için nemli yumuşak bir bez ile silinmesi ile temizlenebilir. Kombinin alt kısmında bağlantısını oluşturan kablo ve borular ise elektrikli süpürge ile tozları alınarak temizlenebilir. Bu işlemler düzenli olarak yapıldığında kombilerin kullanım ömürlerinin de uzadığı gözlemlenebilir.