Balçova Vaillant Servisi

Yıllık bakımlar kombinin sene içinde arızalanmadan çalışmasını sağlar. Yapılacak bakım çalışmaları ile kombi ömrü uzar. Bu bakımlar aksatıldığında ise beklenmeyen arızalar çıkabilir. Bu arızaların tamir maliyeti başlangıçtaki bakım masraflarına göre çok daha fazladır.

Bakım yapılmadığında görülen sorunlardan biri sıcak su alınamamasıdır. Kombiden sıcak su gelmiyor ise kombide ya da tesiastta problem olabilir. Bir kombi servisi çağırmadan önce birkaç noktayı kontrol ederek bu sorunu çözebilirsiniz. İşlemlerden sonra kombiden hala sıcak su gelmiyor ise 0232 224 84 75 ‘i arayın.

Balçova Vaillant Servisi

Kombinin çalışmasına rağmen sıcak su gelmiyorsa sıcak su ile soğuk su birbirine karışmış olabilir. Musluktan akan su sıcak ile karışırsa genelde üc yollu vanada sorun var demektir. Bu sorun vananın onarılması ile kolayca ortadan kaldırılabilir. Sıcak su alınamamasının diğer bir nedeni de sıcak suyun geldiği hatta başka bir yerden soğuk su karışmasıdır. Bunun için tesiatın incelenmesi gerekir.

Kombiden sıcak su alamıyorsanız son olarak ısı derecesini yükseltmeyi deneyin. Çok düşük sıcaklıklarda çalıştırılan kombilerde su tam olarak ısınmayabilir. Özellikle kombi ile musluk arasındaki mesafe uzunsa ısı derecesini biraz daha arttırmak gerekebilir.

Bu problemi bir süre yaşamanız halinde vakit kaybetmeden kombi servisi çağırın. Sorun tesisat dışında kombi sisteminden de kaynaklanıyor olabilir. Cihaz bu şekilde çalışmaya devam ederse başka problemlere de yol açabilir.

Balçova Vaillant Servis Telefonu

Kombi su kaçırıyor ise sorun yine tesisattan ya da kombiden kaynaklanıyor olabilir. Tesisattan kaynaklanan hatalarda borualrda çatlak, delik ya da bağlantı yerlerinde problem olabilir. Bunun için bir tesisatçı çağırmanız gerekir.

Bunun dışında su kaçaklarının yaşanmasının sebebi su basıncı olabilir. Fazla su basılmış ise basınçtan kaynaklı olarak su kaçakları görülür. Bunun için kombi üzerindeki basıç göstergesini kullanarak ayarlama yapabilirsiniz. Her kombi modelinde uygun aralık 1.5 – 2’dir. Bunun çok altında ya da çok üstünde ise ayarlama yapmanız gerekir.

Basınç düşük ise su basmanız gerekir. Basınç yüksek ise kombinin havasını almanız gerekir. Her iki işlemden sonra sorun devam ediyorsa kombi servisi çağırabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir