Balçova Siemens Servisi

Fırın çalışmıyor ise elektrik bağlantılarını kontrol edin. Fırının prize takılı olması gerekir. Bunu kontrol ederek fiş takılı değilse takın.

Prize takılı olan fırının ışıkları yanmıyorsa lambası bozulmuş ya da kırılmış olabilir. Lambanın kırılıp kırılmadığına bakın. Lamba sağlam görünüyor ama yanmıyorsa değiştirlmesi gerekir. Lamba yanmasa bile bazı durumlarda fırın çalışmaya devam eder. Kullanmanıza engel bir durum değilse bu şekilde de fırını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Fırının modeline göre kendine bazı durumlarda reset atabilir. Kaydettiğiniz ayarlar kaybolabilir. Bu gibi sorunlar genelde elektrik kesintisi sonrası fırının içindeki sigortanın güvenlik amacı ile kendini kapatmasıdır. Fırın yeniden çalışır hale geldiğinde daha önceden kaydettiğiniz pişirme ayarları ve saat sıfırlanabilir. Fırının üzerinde bulunan saatin sağında veya solundaki “+” , “-“ tuşlarından ayarlama yapın. Pişirme ayarlarınızı ise yeniden girmeniz gerekir.

Balçova Siemens Servisi

Yemekler istediğiniz gibi pişmiyorsa fırını yanlış ayarda kullanıyor olabilirsiniz. Fırın modellerine göre her tür yemek için pişirme ısıları farklı olacağından, çeşitli modlar ile bu ayarlamaların yapılması gerekir. Genelde bu ayarlar hafiften yükseğe doğru gider. Zor pişen yemekler için ısının yüksek olacağı modlar seçilmelidir. Hangi yemeğin hangi moda uygun olduğu fırın üzerindeki semboller ile anlaşılabilir. Örneğin balık pişirmek için “balık pişirme modu”, tavuk pişirmek için tavuk resmi olan modu kullanmanız gerekir.

Yanlış türde pişirme yapıyorsanız yemekleriniz az pişebilir veya yanabilir. Beyaz eşya servisi çağırmadan uygun modda pişirme yapıp yapmadığınızdan emin olun.

Balçova Siemens Servis Telefonu

Fırın çalışmıyor ise bunun farklı nedenleri belirttiğimiz gibi çeşitli kaynaklardan olabilir. Beyaz eşya servisine götürmeden önce kendiniz de bazı uygulamalar ile basit sorunları çözebilirsiniz. Basit sorunlardan kasıt, yanlış ayarda kullanma, bağlantıların kopması ya da gevşemesi, yanlış derecelerde kullanma gibi teknik uygulama gerektirmeyen sorunlardır. Elektronik bilgisi gerektiren, parça arızalarında beyaz eşya servisi ile bu sıkıntılarınızı gidermeniz gerekir.

Bu tip durumlarda çalışmayı durduran ya da istediğiniz biçimde çalışması mümkün olmayan fırınlar için 0232 224 84 75 ‘i arayın ve özel eğitimli teknisyenlerimiz sayesinde sorunlarınızı kısa sürede çözüm bulun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir