Balçova Maktek Servisi

Kombi bakımları cihaz ömrünü uzatan önemli uygulamalardan biridir. Periyodik olarak bakımı yapılan kombilerin performansının ciddi seviyede arttığı görülmektedir. Peformansın artması enerji tasarrufunu da beraberinde getirdiğinden, bakım yaptırmak uzun vadede ekonomik olarak kazanç da getirmektedir. Ekonomik olarak elde edilecek kazanç sadece enerjiden değildir. Kombilerde farklı sebeplere bağlı olarak gelişecek ani arızalar da bu sayede engellenmiş olur. Özellikle kışın gelişen ani arızalar, bakım ücretinin çok daha üzerinde bir maliyete neden olacaktır.

Buderus kombi servisi olarak, birinci önceliğimiz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu nedenle ekiplerimiz her çalışmasında titiz ve dikkatli davranarak sorunsuz bir hizmet almanız için gereken önlemleri almaktadır.

Uzun yıllardır İzmir kombi servisi olarak piyasada yer alan firmamız, her geçen gün daha da iyiye gitmektedir. Bunda kendini sürekli yenileyen teknsiyenlerimiz ve yenilediğimiz modern ekipmanların katkısı fazladır. Modern ekipmanlarımız tüm tamir ve bakım işlemleri ile birikte test sonuçlarının da en doğru şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Balçova Maktek Servisi

Bakımlar yapılmadığında ise bazı arızalar ortaya çıkabilir. Özellikle kış aylarında kombilerin yoğun ve yüksek seviyelerde çalıştırılması bakımsız cihazların arıza vermesine neden olabilir. Bu arızalar ani geliştiklerinde normalden çok daha masraflı olabilirler. Bunları önlemek için bakımlarının aksatılmaması gerekir.

Bakım yapılmayan kombilerden görülen sorunlardan biri kombi ısıtmıyor sorunudur. Kombi çalışıyor petekler ısınmıyorsa bunun farklı sebepleri olabilir. İlk akla gelecek sorun filtrelerdir. Filtrelerde ve borulardaki tıkanıklık ısının peteklere ulaşmasını engeller. Peteklere giden borulardan tıkanıklık olaması sıcak suyun gelmesini engellemez. Sıcak su alınabildiği durumlarda peteklerin ısınmadığı çokça rastlanılan bir durumdur.

Balçova Maktek Servis Telefonu

Kombi ısıtmıyorsa kombi servisi çağırmadan önce su bacıncını kontrol edin. Su basıncı 1.5 – 2 arasında olmalıdır. Bu durum bütün kombi modelleri için geçerlidir. Su basıncının yüksek veya elçak olması durumunda kombi arıza moduna da geçebilir. Kendine zarar vermemek için kapanan kombi, arıza kodu vererek çalışmaz. Bu arıza kodunun anlamına bakarak, su basıncı ile ilgili problem olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir