Balçova Ferroli Servisi

Ferroli Servis

Kombilerde yapılacak bakımlar yıl içinde büyük masraflara neden olacak şekilde arızalanmasını önler. Bu bakımlar özellikle kış ayları öncesi daha büyük bir fayda görmenizi sağlar. Yoğun ve yüksek performansın gerektiği kış aylarında kombilere fazla yük biner. Bu da parçaların zorlanmasına bağlı olarak arızalanmasına yol açar. Ayrıca kombideki eski parçalar da bu zorlanmaya bağlı olarak onarılmayacak şekilde bozulabilir.

Bakım işlemleri çok basittir. Zahmete girmeden adresinizde tüm işlemler tamamlanabilir. Alanında uzman ve tecrübeli kombi servisi teknisyneleri ile çalışmanız halinde kısa sürede bakım işlemlerini bitirebilirsiniz. Tüm uygulamalar dahil, kombinin içinin temizlenmesi, filtre temziliği, fan ve baca temizliği, peteklerin kontrolü, kombi parçalarının kontrolü, tesisatların kontrolü gibi işlemler en fazla 1 saat içinde biter.

Balçova’da Ferroli kombi servisi ile çalışarak kaliteli ve uygun fiyata kombi bakımını yaptırabilir ve kombi sorunu yaşamadan kış mevsimini geçirebilirsiniz.

Balçova Ferroli Servisi

Bakım yapılmasına rağmen kombilerde çevresel nedenlere bağlı olarak arızalanmalar görülebilir. Bu arızalar için çeşitli önlemler alındığında masraflı tamirat işlemleri ile karşılaşmanız engellenir.

Çevresel faktörlerden bir tanesi elektrik kesintileridir. Elekrik kesintisi sonrası voltaj dalgalanmaları görülebilir. Bu dalgalanmalar elektornik cihazlar bazı arızalara neden olabilir. Aynı durum kombi için de geçerlidir. Elektrik ve elektronik sistemlerden oluşan kombiler, voltaj dalagalanmaları ile karşılaştığında bozulabilir.

Böyle bir durumda kombi tamamen kapanır ya da bir arıza kodu verir. Kombi arıza kodu kontrolü yapılarak çalışmama nedeni anlaşılabilir.

Balçova Ferroli Servis Telefonu

Bu gibi durumları engellemek için elektrik gittiğinde kombileri kapatmak iyi bir yöntemdir. Bu sayede elektrikler geldikten sonra yaşanacak voltaj dalgalanmalarının kombiye zarar vermesi engellenir. Bu durum diğer elektronik cihazlar için de geçerlidir. Özellikle eski model kombilerde regülatör işlevini kaybedebileceği için kombiyi elektrikler gelene kadar kapalı tutmak daha doğrudur.

Aldığınız önlemlere rağmen elektrikler geldikten sonra kombi arıza moduna geçtiyse kombi servisi çağırın. Elektrik kaynaklı olduğu için kombiye müdahale etmeyin. Hem kendi sağlığınız hem de kombide oluşması muhtemel diğer arızaları önlemek için servis ile çalışın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.