Balçova Demir Döküm Servisi

Kombi bakımları cihazların çalıştıkları sürede daha fazla performans vermesini sağlar. Yapılan bakımlar aynı zamanda büyük arızaların oluşmasını engeller. Balçova Demir Döküm kombi servisi hizmetimiz ile sizlerin daha verimli şekilde kombilerinizi kullanmanızı sağlıyoruz. Uzman ekiplerimiz Demir Döküm markası taşıyan kombilerde, bakım sırasında cihazda oluşması muhtemel diğer arızaları da tespit eder. Bu sonradan cihazlarda büyük maliyetlere yol açacak sorunların yaşanmasını engeller.

Bakım yapılmadığında ise yıl içinde kombilerde bazı problemler görülür. Bunlardan bazıları nedeni ile kombi hiç çalışmayabilir ya da çalışsa bile performans göstermeyebilir.

Kombi hiç çalışmıyorsa ciddi bir arızası olabilir. Ancak çalışması için bazı ayarlamalar yapılarak kombi servisi çağırmadan da sorun çözülebilir.

Balçova Demir Döküm Servisi

Kombi çalışmıyor ise ilk olarak gaz olup olmadığını kontrol edin. Gazın olup olmadığını ocağı yakarak anlayabilirsiniz. Doğal gaz ile çalışan ocak kullanmıyorsanız kapının dışındaki sayaçtan da kontrol işlemi yapabilirsiniz.

Gazdan sonra elektrik şarteli kapalı olabilir. Bunu kontrol edin.  Diğer bir sebep ise basınçtır. Kombi içinde yeteri kadar su olmadığında diğer parçalara zarar vermemek için kendini kapatır. Bar göstergesini kontrol edin; 1.5’in altındaysa su basarak yükseltin.

Pilotlu cihazlarda yanma ve ateşleme sorunu olabilir. Bunun için kombi servisi çağırın.

Balçova Demir Döküm Servis Telefonu

Karşılaşılan diğer bir arıza türüde kombinin çalışmasına rağmen ısı vermemesidir. Kombi çalışıyor ısı vermiyor ise kombiyi daha yüksek sıcaklıkta çalıştırmayı deneyin. İstediğiniz şekilde ısınma hala gerçekleşmiyorsa petekleri kontrol edin. Peteklerde hava biriktiğinde tam olarak istenilen seviyede ısı vermez. Peteklerin havasını kombiye en yakın olandan başlamak üzere sıra ile alın.

Petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Açıksa sorun filtrekerde veya peteklerde tıkanıklık olmasıdır. Bunun için 0232 224 84 75 ‘i arayarak Demir Döküm kombi servisini çağırın.

Adresinize gelecek ekipler boru hatlarını kontrol ettikten sonra özel makineler ile petekleri temizleyecektir. Peteklere verilecek özel bir kimyasal ilaç ile tüm kir ve tıkanıklığa neden olacak maddeler ortadan kaldırılır. Verilen ilaç 2 saat içinde peteklerden atılır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir