Balçova Bosch Servisi

Beyaz eşyalar bizim için önemlidir. Hayatımızı çok kolay hale getirerek günün geri kalınında başka aktiviteler yapmamız için zaman kazanmamamızı sağlar. Faydaları bu kadar fazla olan eşyaların bakımı da aksatılmadan yapılmalıdır. Yapılmadığında bir takım arıza problemleri çıkabilir. Eşyalar normal çalışma şeklini koruyamayarak istediğiniz gibi çalışamaz hale gelebilir.

Makinelerin bakımı bu noktada kurtarıcı olabilir. Bakım işlemleri hem cihazın temizlenerek daha hijyenik biçimde çalışmasına yardımda bulunurken aynı zamanda tasarruf edilmesine de olanak verir.

Bakım yapılmadığında çeşitli problemler ile makineler arıza verir. Bunlardan bir tanesi çamaşır makinelerinden köpük gelmesidir. Bunun nedenleri hem makineden hem de deterjandan kaynaklanabilir. Ayrıca kullanıcıların yanlış uygulamaları da buna yol açabilir. Çamaşır makinesinden köpük geliyor ne yapmalıyım? diyenler için birkaç püf noktayı yazımızda paylaşacağız.

Balçova Bosch Servisi

Çamaşır makinelerinde kullanılan deterjanlar özeldir. Elde yıkama yapılan toz deterjanları makinelerde kullanmamak gerekir. Yanlış deterjan seçimi makinelerin deterjan haznesinden köpük çıkmasına neden olabilir.

Deterjan kalitesi de bu tip sorunları beraberinde getirmek ile beraber çamaşırların da iyi yıkanmasını belirler. Özellikle zor çıkacak lekeli çamaşırlarınız varsa kaliteli markaların ürettiği deterjanları tercih edin.

Yapılan yanlışlardan bir tanesi de toz deterjanı makinenin yanlış gözüne dökmektir. Ana yıkama bölümüne koyulan deterjan miktarı, ön yıkama bölümüne konulduğunda köpük çıkabilir. Çoğu makinede bu iki haznenin boyutu farklıdır. Buradan ayrım yapılabilir. Sorun devam ediyorsa izmir bosch beyaz eşya servisi ile çalışın.

Balçova Bosch Servis Telefonu

Sıvı deterjan kullananlar için de aynı durum söz konusudur. Ana yıkama bölümüne sıvı deterjanı yerleştirin. Bunun için makinenin deterjan haznesinde ayrı bir bölüm vardır. Eğer makinenizde yoksa ve sıvı deterjan kullanmak istiyorsanız balçova bosch servisi çağırın ve buraya gerekli parçanın takılmasını sağlayın.

Diğer yapılan yanlış ise makine durularken çamaşır suyu ekleme işleminde çok fazla çamaşır suyu koymaktır. İlk durulamadan sonra çamaşır makinesi su almaya başlar. Bu esnada uygun miktarda çamaşır suyu eklemesi yapabilirsiniz. Çok fazla çamaşır suyu kullanırsanız köpüklenme sorunu yaşarsınız.

Bunlardan sonra hala aynı sıkıntı varsa balçova bosch beyaz eşya servisi telefonu 0232 224 84 75 ‘i arayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir