Balçova Altus Servisi

Bulaşık makinem su ısıtmıyor, ne yapmalıyım? Şeklindeki bir soruya verilebilecek birçok yanıt vardır. Bulaşık makinelerinde görülen bu sorunun kaynağı sistemsel olabileceği gibi yanlış kullanımlar da olabilmektedir. Yazımızda bulaşık makinesi su ısıtmadığında ne yapabileceğinize dair birkaç pratik çözüm yolu vereceğiz. Bunları uygulayarak probleminizi çözebilirsiniz. Ancak yazımızın o kısmına geçmeden her türlü beyaz eşya sorununda ilk olarak Balçova Altus servisi çağırmanın en tehlikesiz ve garanti yol olduğunu da belirtelim. Bu sayede yapılacak işlemlerin güvenilirliğini arttırırken aynı zamanda bulaşık makinesi bakımı da yaptırarak sonradan bozulacak kısım ve parçaların da onarılmasını sağlayabilirsiniz. Peki, bulaşık makinesi su ısıtmıyor ise ne yapılmalıdır?

Balçova Altus Servisi

Kullanımdan kaynaklanan hatalardan başlamak gerekirse, bulaşık makinesinin uygun programda çalıp çalışmadığını kontrol ederek incelemeye başlayabilirsiniz. Bulaşık makinesinin su ısıtmamasının nedeni bir önceki programın kapanmamış olması olabilir. Böyle bir sorununuz varsa uygun programa getirerek sorunu halledebilirsiniz. Bunun için bazı çamaşır makinelerinde eski programın tamamen iptal edilmesi gerekir. Yeni programı seçmeden önce bu işlem yapılmazsa takılı kalmaya devam edebilir. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız kullanma kılavuzunu incelediğinizde öğrenebilirsiniz. Bu işlemler her makine modeli için farklı olduğundan, sahip olduğunuz makinenin özelliklerine göre hareket etmeniz gerekir.

Bu işlemi yaptıktan sonra bulaşık makinesini çalıştırın. Programın bitmesini bekleyin. Sorun devam ediyorsa yapılacak son bir işlem kalır. Bu da makinenin tamamen kapatılarak geri açılmasıdır.

Makineyi resetleyerek yeniden çalıştırın. Kesinlikle makinenin iç parçalarına ulaşmak için kapağın vidalarını sökmeyin. Makinede sorun devam ederse izmir balçova altus servisi çağırın ve yaşadığınız sıkıntıyı söyleyin. Gelen ekipler sıcak su gelmemesi ile birlikte diğer bakım çalışmalarını da yaparak makineyi yeniden çalışır vaziyette teslim edecektir.

Balçova Altus Servis Telefonu

Eğitim ve tecrübe olmadan elektronik parçaların kurcalanması sakıncalıdır. Her şeyden önce kendi can güvenliğiniz için tehlike arz eder. Bu nedenle yaşadığınız sorunları profesyonel teknikerler yardımı ile çözmek gerekir. İzmir’de balçova altus beyaz eşya servisi 0232 224 84 75 ‘i aramanız halinde bulaşık makinenizdeki sorunları uzman personellerimiz ile dakikalar içinde çözebilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir