Seferihisar Altus Servisi

Seferihisar Altus Servisi olarak en fazla aldığımız şikayetlerden biri de bulaşık makinesinin çalışırken ses çıkarmasıdır. Bu sorun genelde eski makinelerde görülür. İçindeki parçaların gevşemesine bağlı olarak çalıştığında sallantı yapar. Bu da ses çıkmasına neden olur. Bunun dışında makinenin kurulumunda yapılan hatlarda ses çıkmasına yol açar. Makinenin kurulumu yaparken bütün ayaklarının yere tam olarak basması gerekir. Makinenizi yeni aldıysanız bu işlemleri Seferihisar Altus Servisi yetkilileri yapacaktır. Makineyi getiren ekip, en uygun yere konumlandırdıkları makineyi, hatlarını da bağlayarak bulaşık makinesini teslim eder. Ancak zamanla makine yerinden oynayabilir. Bu gibi durumlarda Seferihisar Altus beyaz eşya servisi çağırmadan da kendiniz makineyi düzeltebilirsiniz. Eğer makinenin zemine oturmamasından kaynaklı ses çıkıyorsa, bu işlemden sonra ses çıkmayacaktır. Ancak ses çıkmasının nedeni başka bir kaynakta ise bulaşık makinesi tamircisi çağırmanız gerekebilir.

Seferihisar Altus Servisi

Bulaşık makinesini düzeltirken bütün ayakları aynı hizada olmalıdır. Bir ayağı hava da olursa yine çalıştığında sallanır ve ses yapar. Aynı durum eğik zeminler için de geçerlidir. Makinenin bir tarafı diğerine göre daha yüksekte kalıyorsa yine ses yapar. Bu gibi sorunları çözmek için makineyi uygun konuma almak yeterlidir. Havada olan ayağına destek yapmak iyi bir çözüm değildir. Makinenin düz bir zemine alınması gerekir. Düz bir zemine alınamıyorsa, bulaşık makineleri için üretilen aparatlar kullanılarak, makine düz hale getirilmelidir.

Seferihisar Altus Servis Telefonu

Makinenin düz bir zemine oturmadan eğik şekilde çalışması parçalarına ekstra bir zarar verir. Parçalar her çalışmada sallanacakları için yerinden çıkabilir. Yerinden çıkan parçalar kısa devrelere sebep olabilir. Kısa devreler ise makinenin elektronik parçalarına zarar verebilecek sorunlar oluşturabilir. Bu şekilde sadece parçaların sıkılaştırılması ile çözülecek sorunlar ciddi tamir işlemlerine evrilebilir.

Bu durumları önlemenin en garanti yolu Seferihisar Altus Servisi çağırmak, düzenli bakımları yaptırmak, varsa kireçlenme, tozlanma, tıkanma gibi makinenin çalışmasını engelleyecek problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Bakımlar sonucunda ses çıkaran parçaların eskidiğimi yoksa yerinden mi çıktığı anlaşılır. Yerinden çıkan parçalar tekrar monte edilir arızalı parçalar ise tamir edilir. Makinenin ses çıkarması problemleri de böylece çözülür. İzmir’de bu tür sorunlarınızı İzmir Altus Servis Telefonu 0232 224 84 75 ‘i arayarak çözebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir